Компанії екс-регіонала Хомутинника збанкрутували цукрового гіганта

“Цукровий Союз “Укррос” до 2011 року займав лідируючі позиції в цукровій галузі країни і анонсував масштабне збільшення виробництва. Але все змінилося в 2012 році, коли компанію перекупив агрохолдинг “Кернел”. Сьогодні “Цукровий союз “Укррос” банкрут. Відповідні документи опубліковані в Єдиному реєстрі судових рішень, передає .

Ще в 2008 році у складі “Укррос” було 6 цукрових заводів: “Чортківський цукровий завод” (Тернопільська обл.), “Пальмірський цукровий завод” (Черкаська обл.), “Савинський цукровий завод” (Харківська обл.), “Куп’янський цукровий комбінат” (Харківська обл.), “Губініхський цукровий завод” (Дніпропетровська обл.) і СГП “Цукрове” (Харківська обл.). Крім того, компанії належали кілька сільгосппідприємств.

“ПАТ “Цукровий союз “Укррос”, що займає провідні позиції в цукровій галузі України, планує в 2008 році розширити присутність компанії на роздрібному ринку. У цьому зв’язку торгово-промислова компанія має намір збільшити обсяг реалізації фасованого цукру під торговою маркою “їжа! На кожен день” на 20 млн грн, повідомила прес-служба компанії.

За словами голови Ради директорів ПАТ “Цукровий союз “Укррос” Олексія Крутыбича, це стане можливим завдяки збільшенню виробничих потужностей по випуску фасованої продукції європейського рівня на 6 тис. тонн в рік.

Читайте также:
Підприємства Києва поповнили держбюджет більш ніж на 8 млрд грн в I кв. за рахунок зовнішньоекономічної діяльності

Збільшення обсягів реалізації дозволить компанії зміцнити її лідируючі позиції на продовольчому ринку України”, — заявляли в компанії в 2008 році.

Але вже в 2012 році Наглядова рада компанії призначив директором за сумісництвом Дмитра Гапчича, який займає посаду директора департаменту агропромислового розвитку “Кернел-Трейд”.

З тих пір минуло ще шість років і “Укррос” завершив своє фактичне існування на ринку. У квітні 2018 року суддя господарського суду Полтавської області Лідія Іванко відкрила провадження у справі про банкрутство “Цукрового союзу “Укррос”. Єдиними заявлених кредиторами, не рахуючи ГФС, виявилися компанії групи “Кернел”, яка до банкрутства і очолювала “Укррос”.

Так, “Кернел – Трейд” заявив вимоги на суму 3,2 млн грн, “Кропивницький маслоекстраційний завод” — на 415 тис. грн, “СІТІ БІЗНЕС ЕСТЕЙТ” — 89 тис. грн.

Іншими словами, банкрутство цукрового гіганта з шістьма цукровими заводами оцінено приблизно в 3,5 млн грн. Приблизно на таку ж суму власник “Кернел”, депутат Віталій Хомутинник придбав собі днями два автомобіля “Toyota Land Cruiser 200”.

Але банкрутство “Укрроса” сталося не просто так, вважають експерти.

“Банкрутство в цілому — нормальний процес, якщо він адекватний. Але враховуючи наші реалії, я не виключаю штучне доведення до банкрутства та списання боргів на банкрута. Компанія могла “влетіти”, купити підприємство, списати на нього борги і в такий спосіб оздоровиться. Такі маніпулятивні техніки у нас є, і я їх не виключаю в даному випадку”, — розповів економіст Віктор Борщевський.

Читайте также:
Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,11 грн/долар

Для “Кернел” така схема могла послужити інструментом оптимізації витрат, продовжив експерт.

“Цукор і масло входять в п’ятірку основних експортних культур України. Тобто, якщо компанія працює на експорт, тому що я точно знаю, що вона (Кернел — ред.) не працює на кінцевого споживача, і у неї є ринки збуту, то зрозуміло, що чим більше в неї зерна, сої, ріпаку та цукру, чим більше вона має потенціалу, тим більше вона може маневрувати в межах ринку. Закупив цукор, ринковий потенціал зростає, перекинув збитки-доходи — логіка в цьому є.

А далі, мабуть, щось пішло не так, і оскільки покупка була відносно недавно, то на рівні припущень можна допустити, що це один з методів оптимізації витрат: купили скинули якісь борги на банкрута за іншим підприємствам, очистилися, і банкрута поховали з боргами”, — резюмував Борщевський.

Источник

Rating
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Like this post? Please share to your friends:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.