Комп’ютери Apple вразив небезпечний вірус. Винен Windows

Розробники шкідливого програмного забезпечення невпинно експериментують з оригінальними способами пробити пролом у захисті різних операційних систем. Продукти Apple традиційно вважаються набагато більш захищеними, ніж ОС Windows, але нещодавно було виявлено дуже простий трюк, за допомогою якого зловмисники змогли обійти антивірус MacOS.

Василь Парфьонов

Для цього вони замаскували троян під установник досить популярного серед користувачів MacOS файрвола Little Snitch. Всередині звичайного на вигляд файлу для установки знаходиться середовище виконання Windows-сумісних файлів Mono, а також шкідливий код, що виконується в цьому контейнері. Таким чином, штатний антивірусне ПО ігнорувало загрозу, адже середовище виконання повністю взята з офіційного дистрибутиву, а файли з розширенням EXE, у звичайних умовах можна здійснити тільки в операційній системі Microsoft, за замовчуванням вважаються небезпечними.

Іншими словами, користувачі, які побажали заощадити 50 євро і завантажити піратську версію Little Snitch з торрента, замість підвищення своєї безпеки отримували ще більшу загрозу. Після установки шкідливий код аналізував систему і встановлений в ній програмне забезпечення. На підставі отриманих даних, потім він скачував і встановлював різні програми, що показують настирливу рекламу. Частина таких програм були також замасковані під Little Snitch або Adobe Flash Media Player.

Компанія Apple поки що не дала ніяких коментарів щодо ситуації, що склалася. Фахівці з компанії Trend Micro, виявили описаний троян, припускають, що він може бути «першою ластівкою» набагато більш небезпечних комп’ютерних вірусів. Зазвичай додатки, написані для Windows, неможливо запустити у середовищі Macintosh, але є інструменти, що дозволяють обійти це обмеження. Таким є фреймворк Mono — програмна середовище з відкритим вихідним кодом, що створює повноцінне оточення з бібліотек і протоколів, необхідних для виконання EXE-файлів. Ним користується значна частина власників комп’ютерів Apple з-за широкої популярності Windows і великої кількості непортированного програмного забезпечення.

Читайте также:
Навіщо потрібен фільтр для води?

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: