Крим для Росії виявився дорожче будь-якої з республік Північного Кавказу

Економіка

Окупований український півострів Крим обходиться Росії в чималу «копієчку».

Згідно з інформацією джерела «Крим Реалії» Бюджет Криму становить 159 млрд рублів ($2,75 млрд), з них 125 млрд рублів ($2,15 млрд) – чисті трансферти з російського бюджету.

З 159 млрд рублів 42% – це пенсії і допомоги, 16% – витрати на освіту, 12% – охорона здоров’я, 15% – економіка.

«В абсолютних цифрах на економіку витрачено 20,6 млрд рублів, з яких 9 млрд (43%) пішло на субсидування доставки палива на півострів», – зазначає видання.

«Сподіватися на великий обсяг інвестицій у будь-якому випадку не доводиться – приплив капіталу в економіку РФ теж скорочується: за весь 2014-й рік інвестиції в РФ скоротилися на 2,7%, то тільки за січень 2015-го цей показник склав 6,7%. Тобто за один місяць нинішнього року приплив інвестицій впав у два з половиною рази більше, ніж за весь минулий рік», – наголошується в статті.

«По суті, ступінь дотаційності півострова становить 85%, дотаційність Севастополя – 70%. Для порівняння, дотаційність Інгушетії – 87%, Чечні – 82%, Дагестану – 70%. Але в абсолютних цифрах Чечня отримує 56 млрд, Дагестан – 60 млрд рублів. Крим для Росії виявився дорожче будь-якої з республік Північного Кавказу», – зазначає видання.

Читайте также:
Експерт оцінив ситуацію в банківському секторі Росії

Наведені цифри – це витрати російського бюджету на найелементарніші потреби півострова.

Разом з тим директор регіональної програми Незалежного інституту соціальної політики Наталя Зубаревич заявила, що «Федеральна цільова програма щодо розвитку Криму» так і не запрацювала.

«Більше того, фінансувати її до закінчення будівництва моста через Керченську протоку ніхто не буде, а в цьому питанні (будівництва) лише призначений генпідрядник і пул субпідрядників – до реальних будівельних робіт ще не приступали», – зазначає ЗМІ.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.