Між кулеметом і пістолетом: що особливого в СР2 «Верес»Вітчизняний пістолет-кулемет СР2 «Верес» з’явився завдяки замовлення вітчизняних органів державної безпеки. Спецпідрозділи Росії мали потребу у власному компактному автоматичному зброї з підвищеною скорострільністю і можливістю пробивати бронежилети. Сьогодні «Верес» стоїть головним чином на озброєнні Росгвардии і ФСБ. Саме час дізнатися про цьому пістолеті-кулеметі побільше.

Между пулеметом и пистолетом: что особенного в СР2 «Вереск»
Дуже серйозна зброя. |Фото: so-l.ru.

Починаючи з останньої третини XX століття, пістолети-кулемети все частіше застосовуються в якості зброї спеціальних підрозділів. Росія в цьому відношенні не є винятком. Так, на зміну громіздким автоматів приходять компактні засоби індивідуального захисту. Незважаючи на скромний зовнішній вигляд, сучасні ПП володіють достатньою вогневої міццю для зупинки навіть добре захищеного противника. Яскравим прикладом вітчизняних пістолетів-кулеметів для силових структур та спеціальних підрозділів є СР2 «Верес».

Между пулеметом и пистолетом: что особенного в СР2 «Вереск»
Пробиває бронежилети. |Фото: jollyroger666.narod.ru.

Історія зброї почалася ще в першій половині 1990-х, коли у світ вийшов малогабаритний автомат 9А-9 від Тульського КБ, а також ПП-2000 під патрон 9х19 мм від конструкторів В. П. Грязєва і А. Р. Шипунова. Обидва зразка призначалися для використання в МВС і ФСБ.

Между пулеметом и пистолетом: что особенного в СР2 «Вереск»
Стоїть на озброєнні спецназу. |Фото: yandex.ru.

Читайте также:
«Заборонений» револьвер S333 Thunderstruck, який за законом США був кулеметом

Тоді ж у 1990-х з’явилася необхідність у створенні нового компактного зброї (а разом з тим і нового патрона), яке могло б справлятися з повсюдно поширюються бронежилетами нового типу. У ЦНДІ точного машинобудування в результаті був створений патрон РГ052 9х21 мм. В 1996 році з’явився пістолет СР1 «Гюрза», він і став першим кроком на шляху до створення СР2 «Верес».

Между пулеметом и пистолетом: что особенного в СР2 «Вереск»
Дуже компактна річ. ¦Фото: zonwar.ru.

Пістолет-кулемет вийшов у світ і був прийнятий на озброєння вже в 2000 році. Основним боєприпасом для нього став вдосконалений патрон СП10 9х21 мм. Магазин СР2 може вміщати від 20 до 30 патронів. Ефективна дальність стрільби ПП досягає 200 метрів. Тим ведення вогню може досягати 900 пострілів в хвилину. Без патронів і прицілу коліматора зброя важить 1.65 кг Довжина зі складеним прикладом всього 350 мм, завдяки чому «Верес» навіть можна носити в пахвовій кобурі.

Якщо хочеться дізнатися ще більше цікавого, то слід обов’язково почитати про підствольний гранатомет: як він стріляє і які його можливості на практиці.

Читайте также:
Інженер створив робота, здатного навмисне завдати шкоди людині
Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.