МЕРТ озвучив очікування щодо інфляції на кінець року

У Мінекономрозвитку очікують, що інфляція на кінець року збережеться в межах існуючого рівня, передає з посиланням на МЕРТ.

“До кінця 2018 року варто очікувати збереження (з несуттєвими коливаннями) існуючого рівня споживчих цін в річному вираженні на тлі відновлення тенденції до уповільнення цін виробників. У другій половині року з ослабленням ефекту сезонної дефляції на плодоовочеву продукцію та пожвавленням ділової активності очікується деяке збільшення щомісячних темпів зростання споживчих цін. Втім, загальна динаміка споживчих цін поки повністю відповідає прогнозним тенденціям”, — зазначили в МЕРТ.

У той же час в міністерстві визначили низку ризиків для зростання інфляції. Це зокрема:

  • відновлення девальваційних тенденцій на тлі можливого неотримання фінансування та необхідності виконання боргових зобов’язань);
  • істотне підвищення цін на світовому ринку;
  • зростання витрат виробництва (з урахуванням подорожчання проміжних товарів, впливу зовнішнього фактора, високої вартості кредитування).

Як нагадали в міністерстві, у розрахунку поточного року (червень до червня попереднього року) споживча інфляція уповільнилася до 9,9% до 11,7% у травні цього року. З початку 2018 року (у розрахунку до грудня 2017 року) споживчі ціни підвищилися на 4,4% (в минулому році за цей же період — на 7,9%).

Читайте также:  Прем'єр Японії Сіндзо Абе закликав лідерів США і КНР до стриманості в торгових відмінності - ЗМІ

Як повідомляв раніше, в I півріччі інфляція досягла 12,6%.

Источник

Залишити коментар