Moody’s: Впровадження блокчейна в банках може дати зворотний ефект

Moody’s: Внедрение блокчейна в банках может дать обратный эффект

Згідно з дослідженням міжнародного рейтингового агентства Moody’s, незважаючи на те, що технологія блокчейна має потенціал для значного скорочення витрат, пов’язаних з транскордонними банківськими операціями, активне впровадження блокчейна у фінансовому секторі може сильно знизити комісійні винагороди банків.

Впровадження технології блокчейна у фінансовий сектор значно підвищить ефективність банківських транзакцій, однак це також знизить вартість комісійних зборів. Для тих банків, де ці збори становлять значну частину доходів – це підвищить рівень їх бізнес-ризиків. Приміром, найбільше цим ризикам піддаються швейцарські банки, де комісійні збори – це приблизно половина їх доходу. Слідом йдуть канадські, італійські та ізраїльські банки, де комісійні збори становлять приблизно 35% їх доходу.

«З точки зору підвищення ефективності, економії витрат і зниження ризиків – технологія блокчейна є відмінним вибором для банків. Але впровадження цих технологій також знизить комісійні збори за обробку транзакцій, що може сильно позначиться на доходах», – зазначив керуючий директор Moody’s Колін Елліс (Colin Ellis).

Звіті Moody’s також говорить про те, що найбільш уразливі в цьому плані банківські системи зі значною часткою міжнародних транзакцій в таких країнах, як Великобританія, Бельгія та Швейцарія.

«Незважаючи на те, що транскордонні перекази стануть більш дешевими і швидкими, ці поліпшення сильно скоротять банківські збори і комісійні, що в результаті негативно позначиться на їх кредитоспроможності», – йдеться у звіті.

Але навіть можливе зниження доходів навряд чи стане для банків достатньою причиною для відмови від розробок у сфері блокчейна. Ігнорувати технологію вони не зможуть, так як якщо їй не скористаються вони це зроблять численні стартапи і більш інноваційні банки, бізнес яких менше постраждає від зниження комісій за переклади.

Источник

Залишити коментар