Moody’s: Впровадження блокчейна в банках може дати зворотний ефект

Moody’s: Впровадження блокчейна в банках може дати зворотний ефект

Згідно з дослідженням міжнародного рейтингового агентства Moody’s, незважаючи на те, що технологія блокчейна має потенціал для значного скорочення витрат, пов’язаних з транскордонними банківськими операціями, активне впровадження блокчейна у фінансовому секторі може сильно знизити комісійні винагороди банків.

Впровадження технології блокчейна у фінансовий сектор значно підвищить ефективність банківських транзакцій, однак це також знизить вартість комісійних зборів. Для тих банків, де ці збори становлять значну частину доходів – це підвищить рівень їх бізнес-ризиків. Приміром, найбільше цим ризикам піддаються швейцарські банки, де комісійні збори – це приблизно половина їх доходу. Слідом йдуть канадські, італійські та ізраїльські банки, де комісійні збори становлять приблизно 35% їх доходу.

«З точки зору підвищення ефективності, економії витрат і зниження ризиків – технологія блокчейна є відмінним вибором для банків. Але впровадження цих технологій також знизить комісійні збори за обробку транзакцій, що може сильно позначиться на доходах», – зазначив керуючий директор Moody’s Колін Елліс (Colin Ellis).

Звіті Moody’s також говорить про те, що найбільш уразливі в цьому плані банківські системи зі значною часткою міжнародних транзакцій в таких країнах, як Великобританія, Бельгія та Швейцарія.

Читайте также:
Аналіз основних курсів криптовалют на 15 липня 2018

«Незважаючи на те, що транскордонні перекази стануть більш дешевими і швидкими, ці поліпшення сильно скоротять банківські збори і комісійні, що в результаті негативно позначиться на їх кредитоспроможності», – йдеться у звіті.

Але навіть можливе зниження доходів навряд чи стане для банків достатньою причиною для відмови від розробок у сфері блокчейна. Ігнорувати технологію вони не зможуть, так як якщо їй не скористаються вони це зроблять численні стартапи і більш інноваційні банки, бізнес яких менше постраждає від зниження комісій за переклади.

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.