На Запоріжжі вдвічі зросла кількість скарг на неякісні продукти

З настанням теплої погоди, кількість скарг на якість харчових продуктів від жителів Запорізької області зросла в два рази. Про це повідомляє ГУ Госпродпотребслужбы в Запорізькій області, передає

Так, з початку року до управління надійшло 372 письмових звернення від громадян. Це – на 50 більше, ніж за аналогічний період минулого року.

“Найбільше скарг (215 або 62% від загальної кількості) надійшло від споживачів на порушення своїх прав при купівлі, обмін або повернення товарів, на якість надання житлово-комунальних та інших послуг”, – розповіли в управлінні.

Уточнюється, що друге місце по актуальності зайняли питання у сфері безпеки харчових продуктів та ветеринарної медицини.

“Всього в поточному році надійшло 79 таких звернень або 21% від загальної кількості. При цьому майже вдвічі збільшилося надходження таких скарг у травні, з настанням теплої погоди. Споживачі ставлять питання якості харчових продуктів і їх безпеки для здоров’я”, – розповіли в управлінні, додавши, що споживачі скаржаться на відсутність повної чи достовірної інформації про продукцію, порушення вимог щодо її маркуванні, недотримання термінів зберігання тощо.

Читайте также:
Світові ціни на нафту зростають

На третьому місці за актуальністю знаходяться питання щодо порушень у сфері санітарного законодавства – 36, що становить майже 10% від звернень, що надійшли.

“Крім цього, 42 заявника звернулися щодо додержання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, карантину і захисту рослин і т. д.”, – повідомили в управлінні, уточнивши, що 30% заявників не вказують у зверненнях інформацію, необхідну для проведення заходів контролю.

Нагадаємо, як писав днями у Львівській області відкрито провадження за фактом масового отруєння відвідувачів кафе.

Всього, за даними ВООЗ, неякісне харчування щорічно забирає життя близько півмільйона людей.

За словами народного депутата Сергія Тригубенка, десять років тому в середньому фіксувалося близько 30-50 спалахів масових отруєнь в рік. Сьогодні ж ця цифра досягає значення 200 випадків.

“Є збільшення мінімум у 4 рази. І ця статистика підтверджує, що обрана Україною модель адміністрування продуктового ринку просто не працює”, – сказав політик, зазначивши, що ситуація зміниться тільки тоді, коли “запрацює принцип особистої відповідальності”.

Читайте также:
Офіційний курс гривні встановлено на рівні 25,04 грн/долар
Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.