“Нафтогаз” активно готується до анбандлингу

“Нафтогаз” активізував роботу по відділенню оператора ГТС, передає з посиланням на повідомлення компанії.

“Нафтогаз України” залучив консалтингову компанію PricewaterhouseCoopers до підтримки роботи з перетворення “Укртрансгазу” і підготовки до відокремлення оператора газотранспортної системи (ГТС). Консультанти вже почали роботу за трьома ключовими напрямками“, — йдеться в повідомленні.

Зокрема консультанти займаються такими питаннями:

1. Ідентифікація і підготовка до передачі МДУ газотранспортних активів “Укртрансгазу”, які не беруть участі в діяльності щодо транзиту природного газу. При цьому повинні задовольнятися наступні критерії:

  • передача таких активів не ставить під загрозу діяльність з транзиту природного газу або виконання будь-яких зобов’язань з транзитним контрактом з “Газпромом”;
  • така передача активів відповідає всім регуляторних та законодавчих норм;
  • поділ не буде представляти ризиків для подальшої фінансової стійкості обох операторів.

2. Розробка плану оптимізації та передачі активів і функцій у філію “ОГТС” АТ “Укртрансгаз” та плану виділення філії “ОГТС” в окрему юридичну особу у складі “Нафтогазу”.

3. Проведення пілотного проекту з оптимізації та передачу окремих функцій у філію “ОГТС”.

Читайте также:  Ситуація в "Укрзалізниці" вимагає термінового втручання Кабміну - "Укрметалургпром"

“Грунтуючись на результатах проекту,”Нафтогаз” почне процес подальшої оптимізації “Укртрансгазу” і підготовки до відокремлення оператора ГТС після 2019 року”, — уточнили в “Нафтогазі”.

Нагадаємо, “Нафтогаз України” і “Магістральні газопроводи України” домовилися про співробітництво з метою повного і прозорого відділення функції оператора ГТС в Україні.

Источник

Залишити коментар