NASA знову перевів телескоп «Кеплер» в сплячий режим

На початку вересня стало відомо, що космічний телескоп «Кеплер» приступив до чергової 19-ї спостережної кампанії. Тепер же NASA повідомило, що телескоп більше неможливо прицільно навести на досліджуваний об’єкт і що апарат знову перевели в сплячий режим.

NASA
Телескоп «Кеплер» в художньому поданні

«Кеплер» був запущений в 2009 році. Спочатку очікувалося, що він пропрацює три з половиною роки, однак зумів пропрацювати набагато довше. Ще навесні цього року NASA зазначало, що телескопа закінчується паливо, проте він виходить на зв’язок до цих пір.

У липні «Кеплер» перевели в сплячий режим у липні, а на початку серпня апарат був «пробужден» і передав на Землю необхідні дані. Потім його знову «занурили в сон» і вивели з нього в кінці серпня — тоді «Кеплер» приступив до нової, 19-й спостережної кампанії.

Вже тоді відзначалися проблеми з наведенням телескопа. Як повідомили вчені тепер, телескоп вже неможливо прицільно навести на досліджуваний об’єкт — і апарат знову ввели в сплячий режим. У ньому, за словами NASA, телескоп пробуде до 10 жовтня: потім його знову «збудять» і апарат спробує передати отримані в ході останньої кампанії дані на Землю.

Читайте также:
У Сонячній системі відкрили нову малу планету

У рамках 19-ї кампанії, що тривала більше 27 днів, Кеплер спостерігав за більш ніж 30 000 зірок і галактик в сузір’ї Водолія, в тому числі за десятками відомих і передбачуваних екзопланет. Як і раніше, вчені не можуть сказати, скільки палива залишилося в апарата, а тому неясно, чи зможе він успішно передати отриману інформацію.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: