НБУ хоче дозволити виплачувати зарплату готівкою у сумі понад 50 тис. грн

Національний банк пропонує врегулювати низку питань щодо ведення касових операцій в Україні. Серед іншого пропонується виключити виплати, пов'язані з оплатою праці, норми про граничну суму розрахунків між компаніями і громадянами в 50 тисяч гривень, передає з посиланням на прес-службу НБУ.

"Національний банк розробив і пропонує для громадського обговорення проект постанови Правління НБУ "Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", — йдеться в повідомленні.

Документ уточнює норму щодо випадків застосування граничних сум розрахунків готівкою. Зокрема Нацбанк пропонує визначити, що гранична сума готівкових розрахунків між суб'єктами господарювання та фізичними особами в розмірі 50 тисяч гривень, не поширюється на виплати, пов'язані з оплатою праці. Відповідне уточнення пов'язане з дотриманням вимог законодавства про працю.

Змінами передбачається можливість оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, шляхом подання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО в контролюючий орган по дротових або бездротових каналах в автоматичному режимі у день надходження готівки.

Читайте также:  Офіційний курс гривні встановлено на рівні 28,53 грн / дол

Також небанківським фінансовим установам пропонується встановлювати ліміт каси в сумі, необхідній для забезпечення своєчасного і в повному обсязі виконання зобов'язань по виплаті сум переказів за першою вимогою одержувача. Мова йде про тих небанківських установах, які отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, і, крім операцій по прийому готівки для подальшого її переказу, здійснюють видачу переказів готівкою.

Нагадаємо, 4 січня 2017 року Нацбанк знизив граничну суму розрахунків готівкою з участю фізичних осіб з 150 тис. до 50 тис. грн.

Источник

Схожі новини

Залишити коментар

Adblock detector