НБУ розповів, як буде регулювати курс гривні

У наступні роки курс гривні в Україні буде плаваючим. При цьому НБУ збирається мінімізувати втручання в роботу валютного ринку і уникати прямої або непрямої підтримки бюджетних витрат. Про це йдеться в Стратегії монетарної політики НБУ, передає

“Національний банк буде дотримуватися режиму плаваючого обмінного курсу. Монетарна політика не спрямована на досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу”, — йдеться в документі.

При цьому НБУ буде використовувати валютні інтервенції з метою:

  • накопичення міжнародних резервів;
  • попередження різких змін обмінного курсу гривні;
  • підтримання тарансмисии ключової процентної ставки як основного інструменту монетарної політики.

“По мірі досягнення міжнародними резервами України належного рівня, вдосконалення функціонування валютного ринку та суттєвого збільшення його можливостей з балансування попиту і пропозиції, посилення ефективності впливу ключової процентної ставки на макроекономічні процеси, застосування валютних інтервенцій і втручання НБУ в роботу валютного ринку для досягнення певних цілей поступово буде мінімізуватися”, — запевнили в НБУ.

Стратегія монетарної політики також передбачає, що Нацбанк буде уникати будь-яких форм фіскального домінування, в тому числі прямої або непрямої підтримки бюджетних витрат.

Читайте также:  Офіційний курс гривні встановлено на рівні 27,92 грн/долар

Нагадаємо, Нацбанк не збирається підтягувати курс гривні до долара до закладених в бюджет на кінець року до 30,1 грн/долар.

Источник

Залишити коментар