НБУ розповів, як буде регулювати курс гривні

У наступні роки курс гривні в Україні буде плаваючим. При цьому НБУ збирається мінімізувати втручання в роботу валютного ринку і уникати прямої або непрямої підтримки бюджетних витрат. Про це йдеться в Стратегії монетарної політики НБУ, передає

“Національний банк буде дотримуватися режиму плаваючого обмінного курсу. Монетарна політика не спрямована на досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу”, — йдеться в документі.

При цьому НБУ буде використовувати валютні інтервенції з метою:

  • накопичення міжнародних резервів;
  • попередження різких змін обмінного курсу гривні;
  • підтримання тарансмисии ключової процентної ставки як основного інструменту монетарної політики.

“По мірі досягнення міжнародними резервами України належного рівня, вдосконалення функціонування валютного ринку та суттєвого збільшення його можливостей з балансування попиту і пропозиції, посилення ефективності впливу ключової процентної ставки на макроекономічні процеси, застосування валютних інтервенцій і втручання НБУ в роботу валютного ринку для досягнення певних цілей поступово буде мінімізуватися”, — запевнили в НБУ.

Стратегія монетарної політики також передбачає, що Нацбанк буде уникати будь-яких форм фіскального домінування, в тому числі прямої або непрямої підтримки бюджетних витрат.

Читайте также:
Фондові торги в Китаї відкрилися падінням

Нагадаємо, Нацбанк не збирається підтягувати курс гривні до долара до закладених в бюджет на кінець року до 30,1 грн/долар.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: