Обман покупця обійдеться українському підприємцю в 100 тис. грн – ВРУ

Українських підприємців штрафуватимуть за маркування товару, яка не відповідає його складу. Такі зміни передбачені законопроектом №8450 “Про інформацію для споживачів стосовно харчових продуктів”, який був прийнятий українським парламентом у першому читанні і за основу 10 липня поточного року.

“Метою розробки проекту Закону є забезпечення належного рівня захисту здоров’я та інтересів споживачів, їх обізнаності, встановлення засобів забезпечення права споживачів на інформацію та процедури надання інформації про харчові продукти”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Очікується, що реалізація документа на практиці забезпечить надання точної і зрозумілої для українців інформації про складові харчової продукції.

Так, проектом ЗАКОНУ передбачаються штрафи за введення в оману споживачів щодо речовин і харчових продуктів, що викликають алергічні реакції або непереносимість: для юридичних осіб – 30 мінімальних зарплат, для фізичних осіб – 20 ( з 1 січня 2018 року мінімальна зарплата в Україні становить 3 тис. 723 грн, – ред.).

У той же час, за надання споживачам недостовірної інформації, штрафи для юридичних осіб досягнуть 15 мінімальних зарплат, для фізичних осіб – 10. Такі ж штрафи передбачені за зміну інформації про харчовий продукт, яка обманює споживачів, повідомляється в проекті документа.

Читайте также:  Обсяги будівництва в Броварах за рік зросли майже на третину

Зауважимо, що інформації про те, коли документ буде готовий до прийняття у другому читанні поки немає.

Тим часом, за оцінками експертів, продовольчий ринок України переповнений фальсифікованими товарами.

Депутат Сергій Тригубенко переконаний, що не останню роль в цьому зіграв мораторій на перевірки бізнесу, який діяв в Україні з 2014 року. Зараз мораторій продовжено, однак з певними винятками, що дають право контролерам частіше перевіряти операторів ринку.

Источник

Залишити коментар