Обман покупця обійдеться українському підприємцю в 100 тис. грн – ВРУ

Українських підприємців штрафуватимуть за маркування товару, яка не відповідає його складу. Такі зміни передбачені законопроектом №8450 “Про інформацію для споживачів стосовно харчових продуктів”, який був прийнятий українським парламентом у першому читанні і за основу 10 липня поточного року.

“Метою розробки проекту Закону є забезпечення належного рівня захисту здоров’я та інтересів споживачів, їх обізнаності, встановлення засобів забезпечення права споживачів на інформацію та процедури надання інформації про харчові продукти”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Очікується, що реалізація документа на практиці забезпечить надання точної і зрозумілої для українців інформації про складові харчової продукції.

Так, проектом ЗАКОНУ передбачаються штрафи за введення в оману споживачів щодо речовин і харчових продуктів, що викликають алергічні реакції або непереносимість: для юридичних осіб – 30 мінімальних зарплат, для фізичних осіб – 20 ( з 1 січня 2018 року мінімальна зарплата в Україні становить 3 тис. 723 грн, – ред.).

У той же час, за надання споживачам недостовірної інформації, штрафи для юридичних осіб досягнуть 15 мінімальних зарплат, для фізичних осіб – 10. Такі ж штрафи передбачені за зміну інформації про харчовий продукт, яка обманює споживачів, повідомляється в проекті документа.

Зауважимо, що інформації про те, коли документ буде готовий до прийняття у другому читанні поки немає.

Тим часом, за оцінками експертів, продовольчий ринок України переповнений фальсифікованими товарами.

Депутат Сергій Тригубенко переконаний, що не останню роль в цьому зіграв мораторій на перевірки бізнесу, який діяв в Україні з 2014 року. Зараз мораторій продовжено, однак з певними винятками, що дають право контролерам частіше перевіряти операторів ринку.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
Зірка шоу «Голос країни» Віра Кекелія розкрила секрети стрункої фігури
Зірка шоу «Голос країни» Віра Кекелія розкрила секрети стрункої фігури

Співачка Віра Кекелія, яка підкорила мережа зворушливим кліпом на композицію "Схожі" і стала учасницею нового гумористичного проекту "Жіночий Квартал", поділилася...

Закрыть