Освіта в Україні: хто має право на податкову знижку

Головне управління Державної фіскальної служби України в Києві роз’яснило, які типи освітніх установ, що отримують плату за освітні послуги, можуть розраховувати на податкову знижку. Про це повідомило Управління комунікацій ГУ ГФС в Києві, передає

“З метою отримання податкової знижки за навчання, до вітчизняних належать заклади дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, основним видом діяльності яких є освітня діяльність. Типи відповідних установ визначені спеціальними законами”, – йдеться в повідомленні.

Відповідні правила регулюються підпунктами 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України, згідно з яким платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних установ дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку або члена його сім’ї.

Суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав і обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також компетенція державних органів та органів місцевого самоврядування в сфері освіти, регулюються Законом України від 05.09. 2017 № 2145-VИИИ “Про освіту” та спеціальними законами України:

  • від 22.06.2000 № 1841-III “ПРО позашкільну освіту”,
  • від 11.07.2001 № 2628-III “ПРО дошкільну освіту”,
  • від 13.05.1999 № 651-XIV “Про загальну середню освіту”,
  • від 10.02.1998 № 103/98-ВР “ПРО професійно-технічну освіту”,
  • від 01.07.2014 № 1556-vии “Про вищу освіту”.
Читайте также:
Ситуація в економіці України до кінця року буде стабільною - Ст. Гройсман

Спеціальними законами визначена структура і типи установ дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

У відповідності зі статтею 22 Закону № 2145 юридична особа має статус навчального закладу, якщо основним видом діяльності є навчальна діяльність.

Права та обов’язки навчального закладу, передбачені Законом № 2145 та іншими законами України, має також фізична особа — підприємець або структурний підрозділ юридичної особи приватного або публічного права, основним видом діяльності якого є освітня діяльність.

Разом з тим, відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 та пункту 6 частини першої статті 7 Закону України від 2 березня 2015 року № 222-VIII “ПРО ліцензування певних видів господарської діяльності” ліцензія — запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань щодо рішення органу ліцензування про наявність у суб’єкта господарювання права на здійснення визначеного ним виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, зокрема, освітньої діяльності, що ліцензується з урахуванням особливостей, визначених спеціальними законами у сфері освіти.

Читайте также:
Відділ продажів найбільшого житлового комплексу регіону буде відкрито в середині червня

Нагадаємо, аліменти в Україні виключили з оподатковуваного доходу.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: