Обмеження на продаж алкоголю вдарять по місцевих бюджетах – експерт

Обмеження на продаж алкоголю вдарять по місцевих бюджетах - експерт

. Наділення місцевих властей повноваженнями обмежувати продаж алкоголю викличе зниження надходжень до бюджетів. Про це у своєму блозі написала координатор комітету з роздрібної торгівлі ЄБА Юлія Загарій, передає .

Мова про проект ЗУ № 3149 “ПРО внесення змін у деякі закони України про надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження на продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових)”.

Зазначений документ був прийнятий Парламентом 23 березня. Його вже підписав Голова парламенту, і проект переданий на підпис Президенту.

“Запропоновані обмеження продажу суттєво вплинуть на місцеві бюджети, які вже заклали в дохідній частині надходження від акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольними напоями, ставка якого становить 5%”, — зазначила Загарій.

У той же час, за її словами, зниження надходжень до бюджету від алкобізнесу сприяє і незаконний обіг продукції.

“За даними Державної фіскальної служби України в 2017 році порівняно з 2016 роком, незаконний обіг алкогольної продукції зріс у 8 разів, що також викликає значне недоотримання коштів”, — підкреслила Загарій.

Також, на думку експерта, законодавче закріплення права встановлення заборон на продаж спиртних напоїв в нічний час може призвести до істотного зростання тіньового обороту алкогольних напоїв і появи нових нелегальних каналів продажів алкоголю.

“Зокрема, може збільшитися попит на алкоголь домашнього виробництва, який не відповідає ніяким критеріям якості та безпеки. Крім цього, у багатьох містах, в яких вже діють обмеження щодо нічного продажу алкогольних напоїв, незважаючи на заборону, здійснюється торгівля зазначеними товарами в нічний час, з’явився сервіс по наданню послуг по доставці за допомогою таксі будь-якого виду алкогольної продукції в будь-який час і розвивається торгівля нелегальним алкоголем через Інтернет (де також без проблем можна придбати алкогольні напої в будь-який час)”, — резюмувала Ю. Загарій.

Як повідомлялося раніше, прийнятий Радою законопроект № 3149 пропонує наділить місцеві влади правом самовільно встановлювати тимчасові обмеження на продаж алкогольної продукції з стаціонарних точках торгівлі.

Раніше цю ініціативу депутатів розкритикували в АМКУ, пояснивши, що в такому випадку буде порушений принцип ринкової конкуренції.

Також нагадаємо, що в Європейській Бізнес Асоціації закликали Президента не підписувати законопроект № 3149.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
Побиття Найєма: журналіст вказав на можливий зв'язок нападників з Кадировим
Побиття Найєма: журналіст вказав на можливий зв’язок нападників з Кадировим

Муждабаєв звернув увагу на цікаві подробиці щодо нападників Четверо чоловіків, які побили народного депутата Мустафу Найєма в центрі Києва, можуть...

Закрыть