Остаточна специфікація Casper FFG: інфляція Эфириума складе не більше 2% в рік

Окончательная спецификация Casper FFG: инфляция Эфириума составит не более 2% в год

Специфікація гібридного протоколу Casper FFG (EIP-1011) остаточно узгоджена. Тепер команди Parity і Geth – двох основних клієнтів Эфириума – повинні імплементувати протокол і почати його тестування.

Як вже говорилося, це займе близько 5 місяців, після чого буде проведено хардфорк – Metropolis 2, в якому нагорода за блок майнер PoW буде знижена з нинішніх 3 ETH до 0.6 ETH за блок. У специфікації говориться:

Забезпечення безпеки мережі перекладається зі складності PoW на фіналізацію PoS: таким чином, нагороди тепер отримують як майнеры, так і валідатори.

Крім майнерських 0.6 ETH, мережа буде виплачувати валидаторам (власникам депозитів PoS) нагороду, сума якої буде залежати від загальної суми ETH на PoS депозитах:

Як видно, збільшення суми депозитів в два рази знижує суму нагороди не в два рази, а приблизно на 29%, але одночасно швидше «спустошує» смарт-контракт. Віталік Бутерин оцінює початкову суму депозитів в 10 мільйонів ETH:

Ми очікуємо загальний розмір депозитів Casper 10 мільйонів ETH, що дає 5% процентного доходу, або 500 000 ETH в рік (близько 0.22 ETH за блок), приблизно оцінюючи середню швидкість виробництва блоків (вона визначається POW), з урахуванням бомби складності.

Таким чином, сума нагород за блок валидаторам і майнер складе 0.82 ETH за блок, порівняно з нинішніми 3 ETH. В результаті, інфляція Эфириума буде знижена до 2% річних. Це 2 мільйони емісійних ETH в рік, але оскільки загальна кількість монет в обігу буде збільшуватися, а емісія приблизно постійна, то річна інфляція буде зменшуватися.

Проте, загальна тривалість такої системи обмежена двома роками, так як смарт-контракт, в якому будуть знаходитися ETH, призначені для виплати нагород, буде містити 1 мільйон ETH. Це пов’язано з тим, що мережа Эфириума повинна перейти на повний протокол PoS. Таким чином, це обмеження є другою бомбою складності (після бомби складності PoW), або «бомбою складності PoS» і покликана мотивувати повний перехід на PoS (Casper CBC Замфира або його модифікацію). З переходм на повний PoS, майнеры будуть остаточно відправлені у відставку і залишиться тільки нагорода валідаторів в 0.22 ETH за блок, що призведе інфляцію до рівня близько 0.5% річних, а в перспективі вона стане практично нульовий.

Мінімальний розмір депозиту валидаторского вузла складе 1 500 ETH, при цьому розробники очікують на участь близько 900 валідаторів (Бутерин каже, що більше число валидаторских вузлів створить занадто високе навантаження на мережу). Їх місія полягає у створенні финализированного блоку (чекпойнта), через кожні 50 звичайних блоків, створених майнерами. Фіналізація означає, що відкотити транзакцію нижче найближчого чекпойнта неможливо.

У майнинге PoW при зосередженні 51% потужності мережі, стає можливим відкат назад практично до блоку генезису, проте на практиці інші фактори роблять подібну ситуацію можливою лише в уявному експерименті.

У гібридному PoW+PoS консенсусі ні майнеры, ні хто-небудь ще не можуть відкотити транзакцію глибше останнього финализированного блоку, що, в теорії, робить систему більш надійною.

По всій видимості, така конструкція призведе до створення цілої індустрії валидаторских пулів, в яких для участі буде досить невеликих сум ETH, а дохід все одно складе ті ж 5% (мінус комісії пулу).

Це означає, що вузли Эфириума стануть децентралізованими ощадними рахунками. Формально, сума заощаджень в ETH буде отримувати дохід у 5% (знову ж таки мінус комісії пулів). Однак, ці 5% потрібно дисконтувати на 2% (початкова інфляція), так що реальний дохід складе близько 3% річних. До неї може додатися дохід від зростання курсу ETH в фіаті (хоча може вийти і збиток).

Така структура швидше нагадує не повернення інвестицій, зроблених у акції, а виплату дивідендів по акціях плюс зміна курсу акцій.

Однак, це теорія, а реальність полягає в тому, що криптоэкономика залишається практично невідомою територією. Незважаючи на зовнішню схожість з облігаціями, Casper стане абсолютно новим явищем.

Ризик залишиться високим – вище, ніж у облігацій і ощадних рахунків, але порівнянним з дивідендами за акціями.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
Американська Сінематека нагородить Бредлі Купера
Американська Сінематека нагородить Бредлі Купера

Американська Сінематека прийняла рішення нагородити популярного голлівудського актора Бредлі Купера. Як повідомляє видання Deadline, урочиста церемонія відбудеться 29 листопада 2018...

Закрыть