Остаточна специфікація Casper FFG: інфляція Эфириума складе не більше 2% в рік

Окончательная спецификация Casper FFG: инфляция Эфириума составит не более 2% в год

Специфікація гібридного протоколу Casper FFG (EIP-1011) остаточно узгоджена. Тепер команди Parity і Geth – двох основних клієнтів Эфириума – повинні імплементувати протокол і почати його тестування.

Як вже говорилося, це займе близько 5 місяців, після чого буде проведено хардфорк – Metropolis 2, в якому нагорода за блок майнер PoW буде знижена з нинішніх 3 ETH до 0.6 ETH за блок. У специфікації говориться:

Забезпечення безпеки мережі перекладається зі складності PoW на фіналізацію PoS: таким чином, нагороди тепер отримують як майнеры, так і валідатори.

Крім майнерських 0.6 ETH, мережа буде виплачувати валидаторам (власникам депозитів PoS) нагороду, сума якої буде залежати від загальної суми ETH на PoS депозитах:

Як видно, збільшення суми депозитів в два рази знижує суму нагороди не в два рази, а приблизно на 29%, але одночасно швидше «спустошує» смарт-контракт. Віталік Бутерин оцінює початкову суму депозитів в 10 мільйонів ETH:

Ми очікуємо загальний розмір депозитів Casper 10 мільйонів ETH, що дає 5% процентного доходу, або 500 000 ETH в рік (близько 0.22 ETH за блок), приблизно оцінюючи середню швидкість виробництва блоків (вона визначається POW), з урахуванням бомби складності.

Таким чином, сума нагород за блок валидаторам і майнер складе 0.82 ETH за блок, порівняно з нинішніми 3 ETH. В результаті, інфляція Эфириума буде знижена до 2% річних. Це 2 мільйони емісійних ETH в рік, але оскільки загальна кількість монет в обігу буде збільшуватися, а емісія приблизно постійна, то річна інфляція буде зменшуватися.

Читайте также:  Адам Крелленштайн: кріптовалюти - найкраще застосування блокчейна

Проте, загальна тривалість такої системи обмежена двома роками, так як смарт-контракт, в якому будуть знаходитися ETH, призначені для виплати нагород, буде містити 1 мільйон ETH. Це пов’язано з тим, що мережа Эфириума повинна перейти на повний протокол PoS. Таким чином, це обмеження є другою бомбою складності (після бомби складності PoW), або «бомбою складності PoS» і покликана мотивувати повний перехід на PoS (Casper CBC Замфира або його модифікацію). З переходм на повний PoS, майнеры будуть остаточно відправлені у відставку і залишиться тільки нагорода валідаторів в 0.22 ETH за блок, що призведе інфляцію до рівня близько 0.5% річних, а в перспективі вона стане практично нульовий.

Мінімальний розмір депозиту валидаторского вузла складе 1 500 ETH, при цьому розробники очікують на участь близько 900 валідаторів (Бутерин каже, що більше число валидаторских вузлів створить занадто високе навантаження на мережу). Їх місія полягає у створенні финализированного блоку (чекпойнта), через кожні 50 звичайних блоків, створених майнерами. Фіналізація означає, що відкотити транзакцію нижче найближчого чекпойнта неможливо.

Читайте также:  Прощай конфіденційність: ЄС створить базу даних користувачів биткоина

У майнинге PoW при зосередженні 51% потужності мережі, стає можливим відкат назад практично до блоку генезису, проте на практиці інші фактори роблять подібну ситуацію можливою лише в уявному експерименті.

У гібридному PoW+PoS консенсусі ні майнеры, ні хто-небудь ще не можуть відкотити транзакцію глибше останнього финализированного блоку, що, в теорії, робить систему більш надійною.

По всій видимості, така конструкція призведе до створення цілої індустрії валидаторских пулів, в яких для участі буде досить невеликих сум ETH, а дохід все одно складе ті ж 5% (мінус комісії пулу).

Це означає, що вузли Эфириума стануть децентралізованими ощадними рахунками. Формально, сума заощаджень в ETH буде отримувати дохід у 5% (знову ж таки мінус комісії пулів). Однак, ці 5% потрібно дисконтувати на 2% (початкова інфляція), так що реальний дохід складе близько 3% річних. До неї може додатися дохід від зростання курсу ETH в фіаті (хоча може вийти і збиток).

Така структура швидше нагадує не повернення інвестицій, зроблених у акції, а виплату дивідендів по акціях плюс зміна курсу акцій.

Читайте также:  Сергій Горьков: блокчейн – частина стратегії розвитку нової економіки Росії

Однак, це теорія, а реальність полягає в тому, що криптоэкономика залишається практично невідомою територією. Незважаючи на зовнішню схожість з облігаціями, Casper стане абсолютно новим явищем.

Ризик залишиться високим – вище, ніж у облігацій і ощадних рахунків, але порівнянним з дивідендами за акціями.

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.