Організатор атаки 51% на Ethereum Classic повернув Gate.io частину викраденого

Володимир Опря

Згідно з повідомленням, опублікованим в офіційному блозі біржі Gate.io, хакер, який організував атаку 51% на мережу Ethereum Classic, повернув майданчику $100 000 у ETC, що становить близько 23 тисяч ETC, тобто менше половини викраденого.

Представники компанії відзначили, що намагалися зв’язатися з повернув гроші хакером з метою дізнатися причину такого вчинку, однак спроби залишилися безуспішними.

«Якщо організатор атаки зробив це без злого умислу та особистої вигоди, то можна припустити, що він відноситься до «білим» хакерам, які намагаються нагадати людям про можливі проблеми та ризики консенсусу блокчейна та необхідності забезпечення належного захисту потужностей хешування», – пише керівництво Gate.io.

9 січня представниками компанії був опублікований аналіз атаки на мережу Ethereum Classic, згідно якого було вкрадено 54 200 ETC (близько $271 500). Однак біржа Coinbase заявила, що реальна сума набагато вищий і становить близько $1.1 млн.

Також керівництво Gate.io попередило про більш важливому аспекті – хэшрейт мережі Ethereum Classic раніше на низьких рівнях, у зв’язку з чим імовірність повторної атаки 51% за допомогою орендованих потужностей велика.

Читайте также:
Регулювання, токенизация і блокчейн для бізнесу: про що говорили на CryptoEvent RIW 2018

Відзначимо, що мова йде навіть не про потенційних майбутніх збитки, а про цілісність мережі. В тематичних чатах активно обговорюється питання того, навіщо взагалі потрібні проекти, якими можна оволодіти таким чином, і, що більш важливо, чому ціна не можуть себе захистити блокчейнов все ще не 0 доларів, раз мережа не стабільна, а відповідно нічого з себе не представляє?

Також, як зазначає Trustnodes, нагороди майнер в мережі Ethereum Classic іноді перевищують 200-400 ETC, в той час як стандартне значення знаходиться на позначці 4 ETC.

Раніше біржа Gate.io заявила, що відшкодує $200 000 користувачам платформи, які постраждали в результаті атаки на Ethereum Classic.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: