Перенесення запуску проекту Cosmos і анонс нового сертифіката

Проект Cosmos Network – це гетерогенна мережа незалежних блокчейнов, які можуть взаємодіяти між собою через основний блокчейн Cosmos Hub з допомогою протоколу IBC; наприклад, за допомогою Cosmos Hub можна буде проводити прямий обмін Zcash на ефір або Monero, минаючи централізовані біржі, або проводити смарт-контракти на Эфириуме, результатом яких буде транзакція биткойна.

Таку систему можна порівняти з шардингом Эфириума, де роль окремих шардов грають цілі блокчейны, звані зонами, тільки запуск шардинга відбудеться не раніше 2019 року. Нещодавно запуск робочої версії центрального блокчейна системи, Cosmos Hub, був перенесений з грудня 2017 на I квартал 2018 року, а його архітектура зазнала істотні зміни.

Cosmos Hub заснований на консенсусі PoS Tendermint, а його нативний токен називається Atom. З Atom складаються депозити валідаторів, що виконують в PoS роль майнер у PoW-блокчейнах. Atom володіють низькою ліквідністю, ними не можна платити транзакційні комісії, скоріше, їх можна представити як віртуальне «залізо» – таке як ASIC в PoW; вони забезпечують участь вузлів валідаторів в консенсусі. Валідатори і делегаторы (Delegator – користувач, який не бажає повертати валидаторский вузол, може делегувати свої Atom будь валідатору за винагороду) отримують винагороду за свою роботу, але в разі несумлінного поведінки, їх депозити можуть бути конфісковані).

Читайте также:
Сеул використовує блокчейн-додатки ICON для держпослуг

Тепер до “атомів” додаються “фотони”. Photon також є внутрішнім токеном Cosmos Hub, а його призначення – проведення транзакцій і оплата транзакційних комісій; він має істотно більш високою ліквідністю, ніж Atom, а швидкість його обороту в мережі набагато вище. Власне, фотон у фізиці – елементарна частинка або дискретний пакет енергії, що переносить світло на високій швидкості.

За словами розробників, вони відмовилися від архітектури з єдиним токеном, подібної Эфириуму з протоколом PoS Casper, з наступної причини:

Єдиний маркер має дві функції: депозити валідаторів і транзакції. Це збільшує цінність токена, підвищує його ліквідність, але зменшує мотивацію стати валідатором.

Наведемо гіпотетичний сценарій, в якому “кит” заволодіває 5% токенів Эфириума. Якщо в депозитах валідаторів зосереджено менше 15% ефіру системи, то такий “кит” здатний самостійно організувати атаку 33% (поріг BFT консенсусу).

Тут слід зазначити, що ця проблема вже піднімалася при обговоренні Casper CBC, і Влад Замфир вказав, що в такій ситуації її вирішить простий форк.

Однак, у системі Cosmos, в якій застосовується консенсус Tendermint, форки неможливі, тому проблема має критичне значення, і введення нового сертифіката цілком виправдано.

Читайте также:
Розробники Биткоина продовжують працювати над поліпшенням конфіденційності мережі

Економіка і Cosmos

У моделі Cosmos токени Atom використовуються, в основному, для депозитів, а Photon стає першим з безлічі майбутніх токенів, призначених для транзакцій. Власники Atom отримують достатню винагороду за валидаторскую діяльність, і описаний вище сценарій атаки стає малоймовірним. Якщо хтось спробує викупити на ринку суму Atom, необхідних для 33% ставки, то його ліквідність, і без того низька, ще зменшиться, прогресивно збільшуючи ціну такої атаки.

Транзакції, які виходять з різних мереж, вимагають різних сум комісій, деномінованих у різних ресурсах. Тому, замість того, щоб вимагати, щоб всі валідатори дійшли згоди щодо ціни певного сертифіката на кожному блоці, творець кожного блоку сам визначає ціну токенів і конвертує комісії для транзакцій у своєму блоці.

Метою Cosmos Network є побудова екосистеми множинних токенів, і в майбутньому, транзакційні комісії можна буде платити в різних токенах, але на старті Cosmos Hub буде обробляти тільки токени з білого списку.

При запуску системи білий список буде складатися з Atom і Photon.

Читайте также:
BTCC перезапустила криптовалютную біржу і випускає власний токен

Валідатори Cosmos Hub отримують винагороду в токенах Photon. Крім того, Photon є аналогом ефіру в зоні Ethermint – блокчейне, який буде запущено одночасно з Cosmos Hub. Ethermint – це Віртуальна Машина Эфириума, як консенсусу якої використовується не поточний алгоритм PoW, і не майбутній Casper, а Tendermint – PoS консенсус, розроблений Че Квоном (Je Kwon), провідним розробником Cosmos. Володіючи суттєвою більш високою пропускною здатністю (до 400 транзакцій в секунду), ніж нинішній PoW Эфириума і майбутній Casper до впровадження шардинга, Tendermint, тим не менш, платить за це істотним зниженням безпеки мережі.

Емісія буде постійною – 500 Photon/год; Це означає, що інфляція буде асимптотично прагне до нуля. Однак, емісія почнеться не з нуля – це призвело б до дуже нерівномірного розподілу. Замість цього, команда Cosmos проводить початковий розподіл Photon способом, який, безсумнівно, обрадує користувачів Эфириума. За контрастом з хардфорком, початковий розподіл Photon буде називатися Hard Spoon (ложка), і кожен власник ефіру отримає еквівалентну кількість Photon.

Читайте также:
FTC США: за 2018 рік люди втратять більше $3 мільярдів за ICO-шахраїв

Ложка і вилка

У Эфириуме суттєва частка токенів міститься в смарт-контрактах. Тому, щоб кожен власник ефіру зміг отримати свою частку фотонів, Cosmos створить повний клон блокчейна Эфириума, включаючи контракти і EVM, який і називається Hard Spoon.

Цей блокчейн стане однією з перших зон, приєднаних до Cosmos Hub відразу після його запуску. Як тільки це відбудеться, власники ефіру зможуть отримати свої фотони і використовувати їх у Hub та інших зонах екосистеми Cosmos.

Звичайно ж, первинна зона Photon буде досить роздутим блокчейном – адже в ній буде записано все поточний стан Эфириума. Тому вона служить тільки для роздачі фотонів, і її подальше використання не передбачається – для цього можна використовувати інші – «чисті» зони Ethermint, в яких можна буде створювати контракти і Dapp.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: