Перша перемога збірної Росії: Сидорова виграла золото у стрибках з жердиною на ЧС з легкої атлетики

Економіка

Росіянка Анжеліка Сидорова стала чемпіонкою світу у стрибках з жердиною на змаганнях в Досі. Спортсменка здобула перемогу, з третьої спроби взявши висоту 4,95 м, яка стала її особистим рекордом. Для збірної Росії це перший успіх на головному старті сезону. Також у третій день змагань американка Еллісон Фелікс побила рекорд Усейна Болта за кількістю золотих медалей, а Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс стала восьмикратною чемпіонкою світу, вигравши стометрівку.

Первая победа сборной России: Сидорова выиграла золото в прыжках с шестом на ЧМ по лёгкой атлетике

Перше золото Росії

Головною подією дня для російських уболівальників був фінал жіночих стрибків з жердиною. В числі 17 учасниць, які у кваліфікації взяли необхідну для відбору висоту, була Анжеліка Сидорова. Її можна було вважати справжнім лідером сезону в своїй дисципліні — вище росіянки забиралася тільки олімпійська чемпіонка Дженніфер Сур з США, але було це ще у березні.

Аби відразу відсіяти як можна більше спортсменок у суперечці за медалі, організатори запропонували вже у другому підході стрибати на 4,70 м — у деяких учасниць навіть національні рекорди були нижче такої відмітки. Але її все одно змогли підкорити 12 спортсменок, хоча два роки тому таких було всього двоє — Катерина Стефанида з Греції і американка Сенді Морріс. Сидорова з такою непростою висотою проблем не зазнала і взяла її з першої спроби.

Далі планка піднялася ще на десять сантиметрів. Багатьом дівчатам вона не бажала коритися. Морріс все-таки вдалося приборкати, і для інших дівчат це був невеликий психологічний удар. Але Сидорова його витримала. Виступаючи останньою в черзі, вона теж витратила всього одну спробу на 4,80 м. До них все-таки приєдналися Стефанида, британка Холлі Бредшоу і канадка Аліша Ньюман і шведка Ангеліка Бенгтссон, яка у другому підході зламала жердину. Але перше місце ділили тільки Сидорова з Морріс.

Точно таким же сценарієм розвивалися події на висоті 4,85 м. Знову спортсменки з Росії та США впоралися з першої спроби, причому Морріс показала найкращий особистий результат в сезоні, а іншим дівчатам довелося затриматися. Пройшла далі тільки Стефанида, і таким чином у збірної Росії з’явилася перша медаль з чудовими шансами на те, що вона буде не гірше срібною.

Навіть висота 4,90 м не розлучила Сидорову з Морріс. Американка з першої спроби взяла висоту, відсвяткувавши це войовничим криком, але тут же її подвиг повторила російська спортсменка, яка продовжувала тримати емоції в собі. Стефанида до того часу вже допустила одну помилку, і їй довелося підніматися на п’ять сантиметрів вгору, але там вона не встановила новий рекорд Греції, ставши бронзовим призером.

У Морріс і Сидорової залишалися ще по дві спроби. Американка так і не скористалася ні одного, і вболівальники вже стали згадати, як розподіляються медалі, коли спортсменки показують абсолютно однакові результати. Але Сидорова перервала всі ці домисли. З третьої спроби російська спортсменка підкорила висоту 4,95 м, встановивши особистий рекорд. Два роки тому вона не зробила жодної вдалої спроби в кваліфікації, а в цьому році стала чемпіонкою світу. Вперше з часів Олени Ісінбаєвої російська спортсменка виграла медаль у стрибках з жердиною.

Рекорд Фелікс

Американка Еллісон Фелікс приїхала в Доху, щоб побити рекорд Усейна Болта за кількістю золотих медалей і повторити досягнення Эзекьела Кембои, який єдиним вигравав медалі на семи різних чемпіонатах світу. Передбачалося, що історичну нагороду їй принесе участь у півфіналі жіночої естафети 4 по 400 метрів, але у збірної США вирішили дати своєю легендою ще один шанс. Вона увійшла у фінальну четвірку, яка боролася за перші медалі в змішаній естафеті 4 по 400 метрів.

Напередодні американці показали всю свою силу, встановивши світовий рекорд у півфіналі, так що дати шанс Фелікс було цілком допустимим. Щоправда, на своєму етапі вона так і не полидировала — поляки вирішили порушити звичну розстановку і випустили Рафаля Эмелько на її етап. Польська збірна продовжувала йти першою до фінального етапу, але на ньому Майкл Черрі приніс збірній США золото і ще один побитий рекорд. Фелікс ж офіційно стала самим титулованим легкоатлетом на чемпіонатах світу, причому з шансом збільшити кількість своїх золотих медалей до 13.

Порятунок в останній момент

Божевільним за напруженням виявився фінал змагань у чоловічому потрійному стрибку. За золото, як і два роки тому, повинні були сперечатися два американських атлета Уілл Клей і Крістіан Тейлор.

Клей почав змагання з відмінною спроби на 17,61 м і одразу покращив результат до 17,72 м — іншим суперникам до цього було далеко. Тейлор ж в обох спробах заступив за лінію. Подальша боротьба за золото залежала від того, чи зробить він хоча б середній стрибок у третій спробі, і олімпійський чемпіон впорався із завданням.

Після цього Тейлор вже себе не стримував. У четвертому раунді він полетів на 17,86 м, а після цього остаточно переміг Клея польотом на 17,92 м. Два американці закінчили змагання в тій же послідовності, що і в Лондоні, і Тейлор виграв четверте золото чемпіонату світу. А бронзу в останньої спроби виграв представник Бурунді Південь Фабріс Занго — представники Африки не вигравали медалі у потрійному стрибку серед чоловіків з 1983 року.

Перемога з різними зачісками

Закривався третій день чемпіонату світу фінальним забігом серед жінок на 100 метрів. У ньому взяли участь семеро спортсменок. Одна з фавориток Дафне Схіпперс знялася з-за травми паху після півфіналу, який відбувся цим же ввечері. Раніше відмовилася від боротьби і діюча чемпіонка світу Торі Боуї з США. Примітно, що місце голландки не було дозволено зайняти швейцарці Муджинге Камбунджи, якій співчуває весь легкоатлетичний світ. Рік тому вона тричі стала четвертою на чемпіонаті Європи, а зараз не вийшла фінал тільки тому, що поступилася одну тисячну секунду в суперечці за останню путівку.

Відсутність таких яскравих претендентів на золото відкривало шлях до перемоги великої і екстравагантної ямайської бігунці Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс. Напередодні вона бігла в попередньому раунді з яскраво-жовтим волоссям, але за ніч пофарбувала їх у кольори веселки. Саме таку зачіску побачили всі суперниці, коли 32-річна спортсменка прибігла до фінішу і зупинив секундомір на позначці 10,71 с. Фрейзер-Прайс виграла своє восьме золото за кар’єру, причому з кращим за шість років результатом цих змагань.

Другий прибігла британка Діна Ешер-Сміт — її співвітчизниці ще ніхто не були призерами на найкоротшій дистанції. Бронзу виграла ивуарийка Марі-Жозе Та Лу, яка два роки тому завоювала срібло. Олімпійська чемпіонка Елейн Томпсон, теж любить експериментувати з волоссям, стала лише четвертою.

Срібло в 43 роки

Відлунням другого дня чемпіонату світу стали завершилися під ранок третього заходження на 50 км у чоловіків і жінок. Так само як і учасницям марафону, ходакам довелося стартувати глибоко вночі, коли погодні умови хоч трохи пом’якшилися.

Перемогу в чоловічій гонці здобув японець Юсукэ Судзукі, який раніше спеціалізувався на ходьбі на 20 км і встановив у ній непобитый рекорд світу чотири роки тому. Три роки він не брав участі в змаганнях, а ця гонка на 50 км була для нього другою за останні шість років. Тим не менш, на дистанції Судзукі сміливо відірвався від основної групи відразу після старту і не втрачав лідерство аж до фінішу, проявляючи чудеса витривалості. За японця стало трохи тривожно на останніх кілометрах, коли він кілька разів зупинявся. Але Судзукі продовжив ходьбу і приніс своїй країні лише п’яте золото за всю історію чемпіонатів світу.

Претендентів на срібло серед переслідувачів було чимало, але всіх перетерпів перебував у тіні всю гонку 43-річний португалець Жоао Вьейра. На свій 11-му чемпіонаті світу він виграв другу медаль після бронзи 2013 року на 20-кілометрівці. Вьейра став найстаршим призером в історії змагань. При цьому він не був найстаршим учасником — посів восьме місце 49-річний іспанець Хесус Анхель Гарсія побив в Досі свій рекорд, приїхавши на 13-й чемпіонат світу.

Португалець ледь не втратив своє срібло, так як на останніх коло його стрімко наздоганяв канадець Еван Данфі. Але в підсумку до фінішу вони прийшли з різницею в три секунди. Данфі став першим представником своєї країни, який виграв медаль у спортивній ходьбі. Ще півхвилини гонку закінчив китаєць Ню Вэнбинь, який довгий час йшов другим.

Китайське перевагу

Натомість в жіночому заході китайські легкоатлети не залишилися без нагород. З 23 учасниць, які вийшли на старт, рано сформувалася лідерська група з чотирьох спортсменок — першої чемпіонки світу Інесс Енрікес, італійки Елеонори Джорджі і китаянок Чи Маоцуо і Лян Жуй.

До середини дистанції у відрив пішла Лян, в той час як Енрікес відстала і навіть не змогла закінчити гонку. Пізніше прискорилася і Чи, після чого тріо призерів остаточно сформувалося, і тільки форс-мажорні обставини могли вплинути на розподіл місць.

В результаті Китай виграв золото і срібло, а переможниця останнього Кубка Європи стала бронзовим призером. Четвертої до фінішу прийшла українка Олена Собчук. Два роки тому до фінішу дісталися лише чотири з семи учасниць. В цей раз всю дистанцію підкорили 17 дівчат.