«П’ятірка» невдалих зразків зброї, яку ненавиділи сучасники

Життя солдата багато в чому залежить від того, наскільки надійним і якісним є його спорядження. Особливо його індивідуальна зброя. Вогнепальна зброя розвивалася дуже швидкими темпами протягом XIX і XX століть. У цьому процесі траплялося чимало помилок. Велика їх частина була незначними, а тому легко забувалася. Інша справа, якщо у світ виходив відверто провальний зразок.

1. Кулемет Шоша


Дуже дивний кулемет. | Фото: oldguns.ru.

Перед вами один з перших ручних кулеметів, який проводився у Франції компанією «Гладіатор», що спеціалізувалася до Першої світової війни на створення велосипедів. Зброя поставлялася в армію Франції та США. До появи першої затримки (в ідеальних умовах) цей горе-кулемет міг зробити тільки 300 пострілів. Окопи Першої світової війни, де бійці тонули в крові і бруду, були далеко не тим самим місцем з «ідеальними умовами». Крім цього, кулемет мав жахливу ергономіку.

2. Намбу

«Пятерка» неудачных образцов оружия, которое ненавидели современники
Дуже ненадійний пістолет. | Фото: guns.allzip.org.

Читайте также:
7 корисних автомобільних аксесуарів, яким зрадіє будь-водій

У часи Другої світової війни миллитаристическая Японія зробила великий ривок в області розвитку повітряних сил. Однак безнадійно відставала у розвитку сухопутних видів озброєння. Пістолет «Намбу» був створений спеціально для японських офіцерів. Зовні зброю було схоже на Luger P-08, однак запам’яталося не цим, а одним з найжахливіших показників ергономіки в історії вогнепальної зброї. Крім того, у пістолета була дуже слабка пружина. Вона часто виходила з ладу, а тому всі офіцери мали при собі запасну.

3. Gewehr 41

«Пятерка» неудачных образцов оружия, которое ненавидели современники
Головний збройовий провал Рейху. | Фото: zbroya.info.

Другу світову війну солдати рейху зустріли з гвинтівкою Mauser 98k, яка увійшла в історію, як одна з кращих у своєму класі. Однак прогрес не стояв на місці, і дуже скоро командування вирішило озброїти піхотинців чимось більш скорострільним. Нова гвинтівка Gewehr 41 не виправдала надій, так як вийшла дуже примхливій і складною (як у виробництві, так і в експлуатації). При цьому зброя виявилася майже на кілограм важче Mauser 98k, повільніше заряджалася і була погано збалансована.

Читайте также:
Блогер зробив у себе на кухні ізоляційний матеріал, що витримує нагрівання в кілька сотень градусів

4. Colt 1855 Revolving Rifle

«Пятерка» неудачных образцов оружия, которое ненавидели современники
Ідея була, звичайно, сміливою. | Фото: bingapis.com.

У XIX ст. американський інженер Семюел Кольт створив шестизарядний револьвер з швидку підзарядку. Конструкція виявилася настільки вдалою, що дуже швидко стала еталоном для цього виду зброї. Після цього винахідник спробував перенести застосовані рішення до револьверу на шестизарядную гвинтівку Colt 1855 Revolving Rifle. До нещастя для нього нічого хорошого з цієї спроби не вийшло. Гвинтівка вийшла відверто небезпечною для самого стрільця із-за специфіки конструкції барабана і загрози детонації патронів.

5. Colt 2000

«Пятерка» неудачных образцов оружия, которое ненавидели современники
Повне фіаско, а не зброя. | Фото: zbrane-prodej.cz.

Цей пістолет марки Colt став невдалою і сильно запізнілою спробою компанії відповісти на стрімкий розвиток на ринку продукції Glock. Незважаючи на те, що над пістолетом працювали дійсно талановиті вчені нашого часу – Рід Найт і Юджин Стонер, конструкція 2000-го отримала вкрай ненадійною, нехай концепт пістолета і був досить непоганим. Випускався цей «Кольт» з 1991 по 1994 рік.

Хочеться побачити ще більше цікавих видів зброї? Тоді ось, спеціально для наших читачів «п’ятірка» збройових новинок, яка перевернула ринок в 2018 році одним лише своїм дебютом.
Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: