Переможна серія Росії, гол Канади за 1,8 секунди до сирени і шайба з від’ємного кута: підсумки четвертого дня ЧС-2019

Економіка

Збірна Росії з хокею здобула третю поспіль перемогу на чемпіонаті світу у Словаччині. Підопічні Іллі Воробйова відправили три сухих шайби у ворота Чехії. Виграти вдалося і Канаді. Північноамериканці вирвали три бали у Словаччині за секунду до кінця основного часу. А нападник американської команди Джонні Годро відзначився голом з від’ємного кута.

Победная серия России, гол Канады за 1,8 секунды до сирены и шайба с отрицательного угла: итоги четвёртого дня ЧМ-2019

Подія дня

Для вітчизняних вболівальників матчем номер один, зрозуміло, стала зустріч Росії і Чехії, до якої команди підійшли з серією з двох перемог. Причому підопічним Мілоша Ржиги у стартовому матчі вдалося обіграти діючих чемпіонів світу шведів.

Однак росіян це не збентежило, і вони впевнено переграли маститого опонента. У кожному з періодів колектив Іллі Воробйова відзначився по разу. Відкрив рахунок на 14-й хвилині Сергій Андронов. Нападник відправив шайбу під поперечину після відмінної передачі Даміра Хафизуллина.

Подвоїв перевагу збірної Росії Микита Гусєв, якому вдалося розіграти відмінну комбінацію з Микитою Кучеровым. Останній хоча і не реалізував кілька небезпечних моментів, знову набрав бал за результативність і з шістьма очками (2+4) тимчасово вирвався у лідери бомбардирських перегонів.

Нарешті, крапку в поєдинку поставив Микита Зайцев. Нечасто забиває захисник вразив вже порожні ворота суперника.

А ось чехам розпечатати ворота Андрія Василевського так і не вдалося. Голкіпер «Тампи-Бей» відбив всі 23 кидка і оформив перший шат-аут на поточному чемпіонаті світу. При цьому напередодні на нуль в матчі з Австрією вдалося зіграти Олександру Георгиеву.

Мабуть, єдиною ложкою дьогтю для вітчизняної команди стала відсутність очок у Олександра Овечкіна. Нападник «Вашингтона» у третьому матчі турніру поспіль не зумів поповнити свій особовий рахунок.

Розв’язка дня

Не менший інтерес викликало протистояння США і Фінляндії. Суомі почали турнір дуже вдало: обіграли в стартових матчах Словаччини і Канади. Американці ж у першому турі несподівано поступилися господарям, і були зобов’язані набирати максимум очок у зустрічі з прямим конкурентом.

В результаті зоряно-смугастим вдалося відкрити рахунок вже на першій хвилині. Бреді Ший потужним дальнім кидком застав зненацька голкіпера фінів.

А в середині періоду Джонні Годро вдалося створити справжній шедевр. Нападник американців зважився на кидок з від’ємного кута, і шайба несподівано залетів у дальню дев’ятку по дивній траєкторії. При цьому видимого рикошету від воротаря не було.

Але фіни не здалися і перед самою перервою скоротили відставання в рахунку до мінімуму. Ще раз проявити характер їм вдалося наприкінці другого ігрового відрізку, коли Ніко Оямяки реалізував більшість. На табло загорілися дві «двійки», і матч фактично почався заново.

В результаті доля протистояння вирішилася в овертаймі. Трохи більше ніж за хвилину до його закінчення Ділан Ларкін прорвався до чужих воріт і приніс збірній США важливу перемогу. Однак фінам вдалося набрати стратегічно важливе очко. При цьому Суомі вже зіграла з усіма прямими конкурентами, і тепер доля першого рядка буде залежати фактично від підопічних Юки Ялонена.

Персонально за підсумками зустрічі необхідно відзначити Джека Айкела і Сакари Маннинена. Вони відзначилися результативними передачами в третьому матчі поспіль (це ж вдалося Кучерова) і з чотирма пасами ділять лідерство з низкою інших хокеїстів у заліку найкращих асистентів.

Битва дня

Між тим самі словаки разом з канадцями влаштувала для вболівальників справжнє свято результативного хокею. Команди не стали відсиджуватися в обороні і з перших хвилин пішли в атаку. Дебют краще вдався словакам, які спромоглися вразити ворота одного з головних фаворитів турніру двічі за хвилину і чотири секунди.

У матчі з Чехією збірна Росії з хокею показала свою найкращу гру на чемпіонаті світу на даний момент. Про це після впевненої…

Канадці, взявши невелику паузу, незадовго до перерви відповіли тим же. Спочатку Ентоні Манта завершив красиву багатоходову комбінацію, а потім Ши Теодор реалізував більшість.

Але другий період словаки почали також потужно і знову вистрілили відразу дуплетом. Свої імена на табло внесли Ладислав Надь і Адам Лішка. Чи варто говорити, що на це канадці відповіли двома своїми шайбами — 4:4, і на цей раз північноамериканцям вдалося відзначитися двічі за дві хвилини.

А наприкінці ігрового відрізка Канада вперше у матчі вийшла вперед. Патрік Рибар явно не чекав кидка Троя Стечера від борту і пропустив шайбу під пасткою. Після цього тренерський штаб зробив заміну перенервничавшего голкіпера, і випустив на лід Марека Чильяка.

Господарі здаватися не збиралися і після перерви знову взяли в облогу ворота суперника. Втім, канадці також з великим задоволенням користувалися порожнечами в чужій зоні і проводили швидкі контратаки.

Зрештою Матуш Сукель за вісім хвилин до кінця все ж таки зрівняв рахунок з сильними рикошетом від суперника.

Здавалося, команди чекає овертайм, мало того, словакам вдалося заробити більшість після видалення Ентоні Манти, але реалізувати його не вийшло. Зате канадці своїм шансом розпорядилися блискуче. За хвилину 14 секунд до кінця господарів підвів порушив правила Ерік Чернак.

Та «кленові листки» покарали суперника максимально образливим чином. За 1,8 секунди до закінчення основного часу точним виявився кидок Марка Стоуна з правого кола вкидання в ближню дев’ятку.

«Мілітаристська істерика»: навіщо в Міноборони Латвії спекулюють «російським вторгненням»

Так канадці занурили стадіон у траур та здобули другу перемогу на турнірі. На рахунку словаків тепер лише три очки, і вони випали з зони плей-офф у своїй групі.

Розгром дня

Як зазвичай це буває на стадії групового етапу, день не обійшовся без великого результату. На цей раз діючі чемпіони світу шведи не залишили жодних шансів сусідам норвежцям. Хоча протистояння носило статус скандинавського дербі, боротьби в ньому очікувано не вийшло.

«Тре Крунур» вразили ворота суперника дев’ять разів і повторили рекорд турніру у виконанні Швейцарії, яка закинула стільки ж шайб Італії. При цьому найбільш результативним вийшов другий період, коли шведам вдалося засмутити суперника п’ять разів.

Єдиною світлою плямою для норвежців стала шайба престижу за десять хвилин до фінальної сирени у виконанні Матіаса Треттенеса. В результаті заключний ігровий відрізок аутсайдеру вдалося навіть звести нічию.

Підопічні ж Рікарда Гренборга після матчу могли хвалитися один перед одним особистими досягненнями. Відразу п’ять балів за результативність (1+4) набрав Вільям Нюландер, а чотири — Александер Веннеберг (2+2). Мало того, Нюландеру з вісьмома очками вдалося змістити Кучерова з першої позиції в гонці бомбардирів.