Чому шовкові шарфи були обов’язковим елементом екіпіровки льотчиківПочинаючи з моменту появи авіації, пілот літака був і залишається однією з найромантичніших професій. На зорі XX століття авіатори зовсім сприймалися в суспільстві як справжні герої. Крім того, вони були одними із самих завидних женихів! Одним з найважливіших елементів романтичного образу льотчика став у той час білий шовковий шарф. Саме час розібратися в тому, звідки він взагалі з’явився і навіщо потрібен.

Почему шелковые шарфы были обязательным элементом экипировки летчиков
Шарфи носяться не просто так. |Фото: baskino.me.

Перша світова війна стала першим серйозним військовим конфліктом, в якому була задіяна бойова авіація. У той час ВВС у всіх країнах перебували в зародковому стані, і багато речей, все ще не були доведені в льотній справі не що до досконалості, а хоча б до розуму. Яскравим прикладом тому була льотна екіпірування, яку довелося неодноразово допрацьовувати. Цікаво, що ініціатива в той час часто виходила знизу.

Почему шелковые шарфы были обязательным элементом экипировки летчиков
Спочатку шарфи робилися з парашутів. |Фото: natpress.net.

Кабіни перших літаків не мали повного скління. Не існувало і льотних скафандрів, які б брали на себе роль системи життєзабезпечення льотчика. Тим не менш, навіть на не дуже великій висоті ставало дуже холодно. Питання вирішувалося доступними для початку XX століття способами. Льотчики одягали теплу одяг, утеплені шлемофоны, окуляри для захисту очей від вітру, а також шкіряні куртки або плащі з коміром, які повинні були захищати тіло і руки від поривів холодного вітру.

Читайте также:
Оприлюднені фотографії вибуху ракети Antares

Почему шелковые шарфы были обязательным элементом экипировки летчиков
З часом це стало атрибутом одягу. |Фото: kinobaza.online.

Проблема полягала лише в тому, що одяг з високим коміром виявилася вкрай непрактичною для повітряного бою. Так як будь-які високотехнологічні засоби виявлення у той час були відсутні, льотчики могли покладатися тільки на візуальне спостереження за землею і противником в небі. Доводилося дуже багато крутити головою. Так багато, що не рятував навіть пришивной підкомірця. Буквально за один виліт пілот міг стерти шию в кров.

Почему шелковые шарфы были обязательным элементом экипировки летчиков
Виглядає шарфик дуже красиво. |Фото: primeambassador.com.

Тоді-то французькі льотчики першим і додумалися до шовкових шарфів. Пілоти просто стали вирізати шарфи з запасів парашутної тканини. А робили парашути в той час як раз з шовку. У підсумку вийшло не тільки утилітарне засіб захисту шиї, але і модний аксесуар. Командування швидко схвалив ініціативу офіцерів і незабаром шовковий шарф став у багатьох підрозділах обов’язковим предметом екіпіровки. А вже після Першої світової війни білий шарфик став ще й одним із символів льотчиків.

Почему шелковые шарфы были обязательным элементом экипировки летчиков
Шарфи використовувалися не скрізь. |Фото: smolbattle.ru.

Читайте также:
Новий рій микроботов діє як єдиний організм

До Другої світової війни з розвитком професійного спорядження про льотних шарфах стали поступово забувати. Хоча вони все ще використовувалися в ряді частин і підрозділів, у тому числі в Радянському Союзі. Сьогодні в епоху гермокостюмов з сучасних матеріалів необхідності в шарфах немає. Тим не менш, у ряді країн вони є елементом традиційного і парадного гардеробу льотчиків ВПС. Наприклад, у Швеції шовкові шарфи різного кольору означають приналежність льотчиків до різних ескадрилій.

Почему шелковые шарфы были обязательным элементом экипировки летчиков
Поступово шарфи з моди вийшли. ¦Фото: ocean-media.su.

На закінчення варто зазначити, що на просторах інтернету також існує міф про те, що шовкові шарфи нібито використовувалися для визначення швидкості літака в силу того, що у машин часів Першої світової війни був відсутній кокпіт. Подібні твердження безпідставні. Обладнання було куди скромніше, ніж навіть у машинах Другої світової війни, але датчики швидкості і тиску вже існували. Досить глянути на фото кабіни літака початку XX століття.

Почему шелковые шарфы были обязательным элементом экипировки летчиков
Ось кокпіт літака тих часів. ¦Фото: ya.ru.

Якщо хочеться дізнатися ще більше цікавого, то варто почитати про 6 правил для екіпажа літака, про які вони воліють замовчувати.

Читайте также:
Для чого в Першу світову війну перед окопами укладали хмиз (спойлер: не для зміцнення)
Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.