Чому штурмовики РСЧА кидали в приміщення гранату з невыдернутой чекоюСолдат не шкодувати, баби ще народять! Ця теза в тій чи іншій формі застосовується у всьому світі під час спроби принизити досягнення військової машини противника і, зокрема, його солдатів. Застосовується він і до Росії, приблизно з XV століття подібні ідеї про російському війську містяться в кожному другому пропагандистському памфлеті литовців і поляків. Надалі ці ж ідеї в ідеологічному протистоянні стали застосовувати і до радянської армії. Але нічого спільного з дійсністю не мають.

Почему штурмовики РККА бросали в помещение гранату с невыдернутой чекой
Досвід штурмових груп був відпрацьований у Сталінграді. /Фото: art-apple.ru.

Особливо, коли мова заходить про Другій світовій війні. На момент 1941 року армія СРСР перебувала дійсно не в найкращій кондиції. Переозброєння не встиг закінчитися, а кількість бойових ветеранів, які пройшли Фінську війну в процентному співвідношенні всіх військ, було мізерно мало. Тому сталевий кулак РСЧА довелося загартовувати вже в горнилі Великої Вітчизняної війни, зокрема саме в Сталінграді було відпрацьовано досвід використання штурмових груп.

Почему штурмовики РККА бросали в помещение гранату с невыдернутой чекой
Радянські штурмовики. /Фото: twitter.com.

Штурмові групи, як правило, були представлені силами одного відділення піхоти з 5-6 осіб. Бійці нічого зайвого на собі не мали, мали розширений комплект гранат, ножі, лопатки і автомати. Іноді отримували саперну захист від куль. Повчання для штурмовиків наказувала перед входом у приміщення закидати туди гранату. При цьому рекомендувалося кидати дві гранати. Після вибуху першої в приміщення потрібно було кинути ще одну, але цього разу не з висмикнутою чекою.

Читайте также:
10 повсякденних речей, первісне призначення було зовсім іншим

Почему штурмовики РККА бросали в помещение гранату с невыдернутой чекой
Самі-самі. /Фото: twitter.com.

Робилося це для того, щоб налякати залишилися в живих супротивників (якщо такі раптом опинялися) та примусити їх діяти в момент подальшого входу штурмовиків, який відбувався майже моментально після закидання другий гранати. З одного боку, даний трюк дозволяв брати полонених. З іншого – економити другу гранату під час зачистки, якщо всі противники в кімнаті вже були мертві або поранені після вибуху першої гранати.

Почему штурмовики РККА бросали в помещение гранату с невыдернутой чекой
Штурмові підрозділи – важливий елемент перемоги. /Фото: rvio.histrf.ru.

В продовження теми читайте про те, що сталося з тисячами радянських танків після Другої світової війни, куди вони поділися.

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.