Поляки подали на чверть менше заяв про намір працевлаштувати українців

Голова комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарської палати Павло Кулага звернув увагу на три головні причини тенденції до зменшення кількості заяв, що стосуються працевлаштування громадян України у Польщі. Про це повідомило “Польське радіо”, передає

“Згідно з рапортом польського Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики (оприлюдненому 21 вересня), у першій половині 2018 року зареєстровано 692 466 заяв про доручення виконання роботи громадянам України. Це на 212 388 менше, ніж в аналогічний період 2017 року”, – зазначає видання.

У той же час Павло Кулага повідомив про тенденції, які призвели до зниження заявок. Так, зокрема, з 1 січня 2018 року заяви підприємців про намір взяти на роботу іноземця стали платними, також цю процедуру змінено і подовжено, що ускладнило торгівлю фіктивними заявами. Крім того, в першій половині минулого року (до 11 червня 2017 року) ще не було безвізового руху для громадян України, що вплинуло на різницю показників, оскільки можливість вільно перебувати в Шенгенській зоні сприяє також випадків нелегального працевлаштування без документів, насамперед в інших країнах ЄС. Зрештою, популярність Польщі як місця сезонної роботи дещо зменшилась, а українці в першій половині 2018 часто вибирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни та Ізраїль.

Читайте также:
Комітет з призначень визначився з кандидатурою керівника "Укрпошти"

Нагадаємо, рішення проблеми трудової міграції полягає в зростанні рівня доходів людей. Зокрема, щоб потоки мігрантів зупинилися, середня зарплата в Україні повинна бути не менше 15 000 гривень. Такого рівня можна буде досягти за 3-4 роки. Таку заяву зробив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: