Прототип величезного дирижабля більше не злетить

Прототип величезного дирижабля більше не злетить

Кілька років тому британська компанія Hybrid Air Vehicles підкорила світ, представивши Airlander 10 — легкий повітряний корабель, розроблений в якості альтернативи літакам і вертольотам. На жаль, згідно The Guardian, цієї прекрасної машині більше не піднятися в повітря, так як компанія заявила, що «не планує знову запускати прототип корабля».

Василь Макаров

Airlander 10 спочатку був спроектований для армії США в якості платформи для розвідки, так званого Long Endurance Multi-intelligence Vehicle — багатоцільового літального апарату, який міг би залишатися в повітрі тижнями. Проект потрапив під скорочення бюджету і був проданий Hybrid Air Vehicles. Компанія перевезла його у Великобританію і спробувала переобладнати для цивільних потреб — організувати доставку вантажів і пасажирів. Корпус цього імпровізованого дирижабля заповнений гелієм, харчується він від дизельного двигуна, а обшивка складається з вуглецевого волокна і кевлара.

Компанія отримала пару грантів від уряду, і в 2016 році Airlander 10 здійснив свій перший політ: він успішно піднявся в повітря, розвернувся і приземлився. Проте другий випробувальний політ виявився набагато менш вдалим — дирижабль врізався в поле та пошкодив кабіну. У 2017 році він був відремонтований і злітав ще кілька разів, щоправда не без нових проблем: як-то раз він почав здуватися, втратив керування і поранив двох людей. Самому транспортному засобу в результаті інциденту було завдано «значний» збиток, і команда інженерів вирішила зняти його з експлуатації.

Читайте также:
Дірка в «Союзі» може стати секретною

На цьому пригоди величезної машини підійшли до кінця. Зараз Hybrid Air Vehicles заявляють, що готують до експлуатації першу партію нових дирижаблів за типом Airlander 10 для своїх клієнтів. Крім того, в майбутньому нас чекає Airlander 50 — більш велика модель, розрахована на 50-тонну навантаження.

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.