Рада відхилила законопроект про механізм боротьби з “патентним тролінгом”

Рада відхилила законопроект про механізм боротьби з “патентним тролінгом”

Верховна Рада відхилила законопроект про введення механізму боротьби з “патентним тролінгом”. Відповідний законопроект підтримали лише 190 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів, передає кореспондент

Законопроект передбачав запровадження механізму боротьби з “патентним тролінгом” шляхом впровадження процедури адміністративного оскарження виданих свідоцтв на промислові зразки (post-grant opposition).

“Проектом закону запропоновано такі новації стосовно промислових зразків: можливість подачі заявки в електронній формі; додатковий критерій охороноздатності, індивідуальний характер; передбачена правова охорона промислових зразків незареєстрованих; термін дії прав не більше 25 років, на даний момент 15; змінено вид охоронного документа з патенту на свідоцтво і можливість досудової скасування свідоцтва в Апеляційній палаті”, – зазначив, представляючи законопроект, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Титарчук.

Він підкреслив, що остання з перелічених норм є дуже важливою для боротьби з так званим “патентним тролінгом”.

Зазначимо, суть “патентного троллінгу” полягає в тому, що людина подає заявку на патент винаходу, яке їй не належить і ще не встиг зареєструвати автор, або не відповідає критеріям новизни.

Читайте также:  В ПСГ України залишилося 8,36 млрд куб. м газу

Як повідомляв раніше в Мінекономрозвитку заявили, що знайшли ефективний механізм запобігання патентного “троллінгу”.

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.