Реальних загроз для енергосистеми через вірус-вимагач немає – керівник “Укренерго””>

Вірус-вимагач WannaCry не несе реальної загрози для енергетичної системи України. Про це написав на своїй сторінці в Facebook в. о. директора ДП “НЕК “Укренерго” Всеволод Ковальчук, передає .

“Аналог вірусу-здирника WannaCry дістався України. Сьогодні практично одночасно були вражені тисячі комп’ютерів десятків підприємств, у тому числі великих інфраструктурних компаній. У тому числі “Укренерго”, – сказав він.

Ст. Ковальчук зазначив, що “реальних загроз для енергосистеми цей вірус не несе”.

Він запевнив, що професіоналізм диспетчерів та інженерів дозволяє управляти ОЕС України і при відсутності частини програмних комплексів, що працюють під операційною системою Windows.

“Сподіваюся, скоро проблема буде вирішена. Ми активно працюємо над усім комплексом питань кібербезпеки вже 6 місяців”, – уточнив в.о. керівника “Укренерго”.

Однак, за його словами, не можна недооцінювати ризики для критичної інфраструктури, яку несуть різні види шкідливого програмного забезпечення.

Як повідомляв раніше в ДП “НЕК “Укренерго” були проблеми з мережею.

Також стало відомо, про те, що атака була здійснена на операторів мобільного зв’язку.

Читайте также:  Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,47 грн/долар

Раніше Національний банк України попередив про зовнішню хакерській атаці невідомим вірусом учасників фінансового сектора.

Крім того, не працюють всі комп’ютери Кабінету міністрів України.

Як повідомляв фахівці Нацполиции виїхали у важливі держоргани для боротьби з хакерськими атаками.

Источник: unn.com.ua

Залишити коментар