Різдвяні гірки: курс биткоина за добу впав більш ніж на 5000 доларів

Пузир лопнув? Сьогодні це питання виникає у всіх, хто так чи інакше має відношення до криптовалютам або просто стежить за курсом биткоина. Насправді, сьогодні стало цілком очевидно, що безоглядне роздування курсу спекулянтами і масою недосвідчених інвесторів закінчилося і прийшла корекція, яку вже давно чекали.

За добу середньозважений курс биткоина знизився більш ніж на 45% – у ніч на п’ятницю за один BTC давали близько 15.7 тисяч доларів, а на момент публікації мінімальна внутрішньоденна ціна склала близько 10.6 тисяч доларів. Тобто, менш ніж за добу падіння перевищило 5000 доларів. Це трохи швидше навіть найкращих днів недавнього буму, кінець якого ми зараз і спостерігаємо. В цілому за тиждень биткоин впав практично в два рази: 16 грудня биткоин подолав рівень в $19 тисяч, впритул наблизившись до $20 тисяч, сьогодні ж падіння зупинилося трохи вище $10 тисяч. На даний момент биткоину вдалося відіграти майже 40% денного падіння і він торгується трохи вище $12 000.

Читайте также:
Огляд Конгресу РАКИБ #БЛОКЧЕЙНРФ-2018 27-28 березня в Москві

Для аналітиків ринку стає очевидним, що зараз відбувається корекція всієї хвилі шаленого зростання, що почалася, як мінімум, на початку листопада з рівнів близько 5500 доларів, а можливо – і більш великого руху, яке почалося в липні до $2000. Зрозуміло, цей відкат був давно очікуваним, і багато пророкували його саме в кінці року, як, наприклад, Ден Морхед – керуючий одного з близьких до криптовалютам хедж-фондів. Однак, для новачків в криптовалютном світі, які ще не переживали подібних коригувань, сьогоднішній день став справжньою “чорною п’ятницею”, і соцмережі повні панічними коментарями. У той же час, більш досвідчені трейдери очікують локального дна, щоб приступити до закупівель.

«Для інвесторів це перевірка в реальних умовах. В основі ситуації – шалений попит на монети з обмеженою пропозицією, що призвело до того, що недосвідчені інвестори тримали курс нагорі», – вважає аналітик Oanda Corp. Стівен Іпн (Stephen Inne).

Падіння спостерігається і серед інших криптовалют. Це відбилося на загальній капіталізації ринку, яка за тиждень зменшилася більш ніж на $200 млрд – з 650 мільярдів доларів на максимумі 17 грудня до 420 мільярдів на сьогоднішньому мінімумі. Поточне значення – $480 млрд. Однак, биткоин став одним з лідерів падіння за цей тиждень. Індекс домінування биткоина (BDI) на момент публікації становить 45.1%, капіталізація – $220 млрд, тоді як на піку зростання частка биткоина в загальній капіталізації перевищила 65%.

Читайте также:
Уряд Китаю буде регулювати роботу блокчейн-стартапів

Чому биткоин падає

Про причини падіння існує кілька думок, однак усі вони знаходяться на рівні припущень, так як ніяких серйозних подій, які могли б викликати обвал, в останні дні не відбулося, якщо не вважати декількох прогнозів від фінансових авторитетів, подібних тому, що ми привели вище. Однак, слова не здатні обвалити багатомільярдний ринок – для цього потрібні більш серйозні фактори.

За однією з версій, настання великої корекції підштовхнула інформація про посилення регулювання в Південній Кореї і слова японського міністра.

Інші вважають, що падіння ціни биткоина вплинули переповнення мемпула і викликані їм високі транзакційні збори, невиразна внутрішня політика розробників, а також посилення позицій Bitcoin Cash.

За третьою версією, удару завдали «ф’ючерсні ведмеді» з числа великих фінансистів, які почали велику гру проти биткоина. Так, на CME і CBOE падіння ф’ючерсів на биткоин було практично аналогічним тому, що ми спостерігаємо на криптовалютных біржах, хоча обсяги торгівлі контрактами поки не перевищують 10 000 BTC.

При цьому, на CME навіть спрацювали тригери зупинки торгівлі при перевищенні порогів денний волатильності, з-за чого падіння там зупинилося набагато раніше, ніж на інших майданчиках.

Читайте также:
Венесуела продала токени petro на $735 мільйонів і вводить їх в реальний обіг держави

Найбільш доречним буде припущення, що всі ці фактори з’єдналися разом, і вже не важливо, який з них став останньою краплею.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: