Сертифікати аудиторів НАССР мають лише 318 інспекторів Госпродпотребслужбы

На сьогодні лише 318 ветеринарних інспекторів Госпродпотребслужбы з усіх регіонів України мають право перевіряти операторів ринку щодо впровадження системи аналізу небезпек і критичних точок контролю (НАССР). Про це у своєму блозі написала доцент кафедри стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції НУБІП Юлія Зливу, передає

“Зараз в Україні існує лише 318 державних інспекторів, які отримали кваліфікацію аудиторів, що мають право перевіряти операторів ринку і 58 провідних аудиторів, які мають повноваження надалі навчати колег в регіонах за процедурами проведення аудиту впровадження принципів НАССР в рамках проведення заходів державного контролю”, — пояснила вона.

Як відомо, з 4 квітня поточного року в Україні набув чинності ЗУ “ПРО державний контроль за додержанням законодавства про харчових продуктах, кормах, побічних продуктах тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин” (№2042)

Згідно із зазначеним документом, інспектори Госпродпотребслужбы отримали право перевіряти заздалегідь певні підприємства харчового напрямку.

Нагадаємо, наявність сертифіката НАССР не звільняє підприємство від перевірки.

Також нагадаємо, за словами нардепа Сергія Тригубенка, дедлайни щодо впровадження НАССР не повинні призводити до того, що підприємці лише формально “втілювати” систему на своїх виробництвах.

Читайте также:  На сьогодні встановлена ціна на банківські метали

“З моєї точки зору, поспішати в такому важливому процесі не варто. Щоб не звести все це до формальності і папірців. Адже насправді не держава повинна нести відповідальність за продукцію, за її якість і безпека, а саме її виробник. Тому тільки свідоме введення НАССР стимулювати розвиток підприємств і здорової конкуренції між ними”, — зазначив політик.

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.