Сіренко: санкції СБУ – атака на ринок скрапленого газу

Рішення СБУ і Мерт про введення санкцій проти операторів скрапленого газу є атакою на ринок, яка, не виключено, згодом пошириться і на ринок бензинів і дизельного палива. Загалом негативні наслідки таких дій влади торкнуться кожного громадянина України. Про це під час прес-конференції сказав аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко, передає

“З часів коли С. Курченко пішов з українського ринку і країни в цілому, ринок сильно змінився. У нас скоротилося споживання бензину і дизельного палива, але зросло споживання скрапленого газу. Сьогодні кожен третій літр палива, що продається на заправних станціях це зріджений газ. Це я кажу для того, щоб ви розуміли масштаби проблеми, про яку йде мова.

Сьогодні, скажімо так, під атакою соціальне паливо, а завтра не виключено, що ця атака перейде на ринок світлих нафтопродуктів – бензину і дизельного палива “, – сказав він.

За словами експерта в списку санкцій виявилися потужні імпортери скрапленого газу, а також трейдери бензинів і ДТ. Зокрема, є компанії “Паралель” і “Автотранс”.

Читайте также:
Yonhap: імпортні мита США будуть коштувати Південної Кореї 2,4 млрд доларів

Експерт підкреслив, що рішення вказівки зупиняти ринок контролюючим органам надходять від СБУ і ГПУ.

“Блокада імпортерів може мати різні наслідки. Вже найближчим часом це може призвести до непоправних наслідків на ринку.

Увагу громадськості потрібно звернути на СБУ і ГПУ. З одного з цих двох органів та надходять вказівки, що робити іншим контролюючим органам, наприклад, митниці або органів виконавчої влади, як зупиняти ринки.

У них є томи з добре розмальованою інструкцією, як на вільному ринку робити перепони і як заробляти на цьому ринку. Ось відповідно ми це бачимо “, – зазначив А. Сіренко.

Він також додав, що від санкцій проти імпортерів скрапленого газу постраждають споживачі, адже дії СБУ спровокують дефіцит ресурсу.

“Це торкнеться всі галузі економіки і кожного громадянина України. Перший дефіцит спровокує зростання цін і все відразу відчують на своїх гаманцях. Чи то зріджений газ або бензин – у нас виростуть вище тридцяти гривень і це обережні прогнози дефіцитної ситуації “, – сказав експерт.

Читайте также:
Експерт розповів, коли українці перестануть ходити в супермаркети за продуктами харчування

Нагадаємо, як повідомляв під санкції, що передбачають заборону зовнішньоекономічної діяльності потрапили імпортери близько 40% скрапленого газу . Зазначене рішення Мерт має вступити в дію в березні поточного року.

За словами нардепа С. Лещенко, санкції проти трейдерів газу введені з метою закладу нового гравця на ринок .

Источник: unn.com.ua

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: