Співзасновник Decred: “цифрові валюти ЦБ – не перешкода криптовалютам»

Сооснователь Decred: «цифровые валюты ЦБ — не помеха криптовалютам» Новини криптовалюта

Співзасновник проекту Decred вважає, що державні криптовалюти не вплинуть на публічні криптоактиви, але можуть торкнутися стейблкоіни.
В останні роки центральні банки різних країн активно досліджують можливості випуску власних цифрових валют. У Китаї цифровий юань вже тестується в банкоматах, а в Інтернеті з’явилися фотографії апаратного гаманця для нього. Восени Центральний банк Багамських островів запустив Sand Dollar, ставши одним з перших банків, що представили власну цифрову валюту. Деякі країни, такі як США, виявляють до цього питання більш обережний підхід.

Однак Керівник Decred вважає, що навіть якщо в найближчому майбутньому більшість країн запустять Державні стейблкоіни, у криптовалюта залишаться свої переваги. Джейк Йоком-Піатт (Jake Yocom-Piatt) пояснив, що біткоіни і інші криптовалюта є більш відкритими і справедливими системами, ніж звичайні гроші. Навіть володіючи деякими функціями криптовалют, цифрові валюти ЦБ не зможуть конкурувати з ними в плані справедливості і рівноправності.

Криптоактиви не прив’язані до фіатних валют, вони управляються не державою, а програмним кодом. Крім того, територіальні кордони не можуть стати перешкодою для проведення кріптовалютних транзакцій. В цьому і полягає ключова відмінність криптоактивів від державних цифрових валют.

Читайте также:
Bloomberg: "корекція біткоіни може насторожити інституційних інвесторів»

Криптовалюта випускаються за заздалегідь визначеним графіком, тому вони не постраждають від цифрових валют центробанків. Ці активи являють собою лише цифрову версію фіатних валют, проте в залежності від їх специфікацій стейблкоіни можуть не витримати конкуренції. З іншого боку, на цифрові валюти ЦБ накладається занадто багато обмежень, тому стейбкоіни зможуть конкурувати з ними за гнучкістю обігу.

Минулого тижня Інвестиційний банк Macquarie заявив, що якщо приватні криптовалюти занадто міцно впровадяться в сферу платежів, то державні цифрові валюти можуть сильно відстати від них у розвитку.

Source
Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.