Стало відомо, коли запрацює блокування реєстрації податкових накладних

Кабінет міністрів України оприлюднив порядок блокування податкових накладних. Документ набуде чинності не раніше 18 березня. Постанова № 117 про подальшій роботі системи ризиків з ПДВ оприлюднили на “Урядовому порталі” 3 березня 2018 року, передає

Документ передбачає наступні зміни:

  • Для зменшення випадків зупинки реєстрації податкових накладних встановлюється “відсікаючий критерій” 3% і поріг обсягу поставок за місяць в розмірі 500 тис. грн.
  • Раніше узгодження критеріїв оцінки тривало деякий час, що дозволяло деяким платникам користуватися фіктивним кредитом. Пропонується, щоб для оперативного реагування ГФС встановлювала критерії оцінки ризиків. Щоб забезпечити прозорість цього процесу, ГФС має попередньо узгоджувати ці критерії з Міністерством фінансів і публікувати на офіційному сайті.
  • Для малого та середнього бізнесу вводяться показники позитивної податкової історії. Податкові накладні з ризиковою операцією по платникам з позитивною податкової історією зупинятися не будуть.
  • Вводиться електронний реєстр зупинених податкових накладних, в якому платник в онлайн режимі зможе знайти інформацію про розгляд і статус зупинених податкових накладних. Це рішення зробить процес прозорим.
  • Для оперативності розгляду пояснень і документів передбачається створення комісій на регіональному та центральному рівні. Прийняті рішення комісій регіонального та центрального рівнів набирають чинності після їх реєстрації в електронному Реєстрі зупинених податкових накладних.
  • Якщо рішення комісій не зареєстровані протягом семи робочих днів, зупинена податкова накладна/розрахунок коригування реєструється в автоматичному режимі.
  • Доопрацьована форма рішення про відмову в реєстрації. Зокрема, в рішенні буде вказуватися чітке мотивована підстава відмови. У разі ненадання та/або надання документів, які складені з порушенням законодавства, у формі відзначатиметься конкретний документ, якого це стосується.
  • Врегульовано питання реєстрації ПН/РК для платників, за яким до 1 грудня 2017 року було зупинено ПН/РК та не подано пояснення та документи.

Разом з тим слід звернути увагу на те, що критерії блокування ПН/РК, які має затвердити ГФС за погодженням з Мінфіном та оприлюднити на своєму сайті, досі не опубліковані. Постанова ж №117 містить лише ознаки тих ПН/РК, які не будуть блокуватися.

Крім того, протягом місяця з моменту набуття чинності цієї постанови, Реєстр зупинених ПН/РК буде працювати в тестовому режимі. Однак це не означає, що будуть блокувати не відразу: рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК буде вступати в силу з дня їх прийняття і вирушати платнику без їх реєстрації у Реєстрі зупинених ПН/РК.

Документ набирає чинності через 15 днів з дня його опублікування в офіційному друкованому виданні: “Офіційний вісник України”, “Урядовий кур’єр”.

Нагадаємо, Міністерство фінансів і Державна фіскальна служба погодили зміни системи ризиків з ПДВ.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
Coinbase оголосила про створення криптовалютного індексного фонду

Один з корифеїв криптовалютной галузі, американська платформа Coinbase, оголосила про запуск нового індексного фонду Coinbase Index Fund, який дозволить інвесторам...

Закрыть