Тарифний бар’єр: до яких наслідків для Китаю може призвести загострення торгової війни з США

Загострення зовнішньоторговельного протистояння США і Китаю вдарило не тільки по юаню і біржовим майданчикам азіатської країни. Новий виток торгової війни ризикує позначитися на глобальні плани Пекіна по перетворенню нацвалюти в світовий резерв та прискоренню економічного зростання. Аналітики вважають, що найбільше від двостороннього введення мит можуть постраждати китайські виробники електроніки та автомобілів.

З початку травня індекс Shanghai Composite — головний індикатор Шанхайської біржі впав більш ніж на 6%.

Різкий стрибок на одній з найбільших торговельних майданчиків світу аналітики пояснюють новою хвилею зовнішньоторговельного загострення Китаю і США, які так і не змогли укласти угоду після декількох місяців переговорів.

10 травня Вашингтон підвищив з 10% до 25% імпортні мита на китайські товари загальним обсягом $200 млрд. Президент США Дональд Трамп розпорядився запустити процес введення тарифів на всі інші безмитні товари з КНР. Мова йде про продукцію загальною вартістю $300 млрд. У відповідь Китай з 1 червня підвищить мито на вироблені в США товари.

Експерт з фондового ринку «БКС Брокер» Дмитро Бабін у розмові з RT розповів про подвійне пресингу, який зараз відчуває китайський фондовий ринок. Аналітик вважає, що шкоди економіці КНР може завдати не тільки провал переговорів з США, але і жорсткі умови торгового угоди, на яких наполягає Вашингтон.

«Американська сторона вимагає на законодавчому рівні змінити торговельну політику Китаю у сферах інтелектуальної власності, комерційної таємниці та доступу до фінансових послуг. Пекін вважає, що подібні зобов’язання завдають надто великої шкоди економіці та окремим корпораціям», — пояснив Дмитро Бабін.

Зміст
  1. Ознака нестабільності
  2. Гальма для автомобілів
  3. Прорахунок в економіці
Читайте также:
Нефьодов розповів про плани реформування митниці

Ознака нестабільності

На тлі загострення торговельних відносин США і КНР курс юаня з початку травня втратив більше 2% і знизився до мінімального рівня з кінця минулого року.

Керуючий партнер EXANTE Олексій пояснює ослаблення китайської валюти поведінкою інвесторів, які продають китайські активи і переводять кошти в долари. Експерт нагадав, що минулорічне торговельне протистояння США і Китаю спровокувало падіння юаня на 11%.

«Значна частина боргів китайських компаній номінована в доларах США, ослаблення національної валюти не надає підтримку фондовим індексам КНР, як це відбувається, наприклад, на американському і російському ринках», — пояснив RT Олексій Кірієнко.

Примітно, що стабільність юаня була однією з умов підписання торгової угоди між США і Китаєм. Вашингтон побоювався, що Пекін може використовувати курс нацвалюти для підтримки своїх виробників.

«Інвестори побоюються, що зрив торгових переговорів змусить Пекін компенсувати збитки від високих американських мит за рахунок ослаблення юаня. В цьому випадку вона здатна пробити важливий психологічний рівень у 7 юанів за долар США», — вважає Дмитро Бабін.

З 1 червня Китай має намір підняти мита на імпорт товарів із Сполучених Штатів. Таким чином Пекін відповів на дії…

Пекін запевнив, що не стане знижувати курс юаня для збагачення за рахунок інших країн і збирається підтримувати нацвалюту на стабільному рівні. Про це раніше заявив голова КНР Сі Цзіньпін, повідомляє ТАСС.

Завідувач сектором економіки і політики Китаю ІМЕМО РАН Сергій Луконін вважає, що Китай не буде спеціально девальвувати юань для зменшення вартості своїх товарів на світовому ринку. Справа в тому, що ослаблення гривні може призвести до зростання інфляції.

Читайте также:
Запаси газу в ПСГ України скоротилися до 18 млрд куб. м

«Китай в даний час найбільший імпортер продукції, яка оплачується в доларовому еквіваленті. З ослабленням гривні, вартість товарів в юанях може зрости, а інфляція для уряду Китаю — один з ключових соціально-економічних показників. Крім того, зниження курсу нацвалюти означає подорожчання компонентів, які завозяться в Китай для виробництва кінцевої продукції», — пояснив у розмові з RT Сергій Луконін.

З 1 червня Китай має намір підняти мита на імпорт товарів із Сполучених Штатів. Таким чином Пекін відповів на дії…

За даними Національного бюро статистики КНР, у квітні зростання споживчих цін у Китаї прискорилося до 2,5% у річному вираженні порівняно з 2,3% місяцем раніше.

Експерти вважають, що зниження курсу китайської валюти на тлі загострення торговельних відносин з США послабило позиції юаня в боротьбі за можливий статус світової резервної валюти.

Керівник Школи сходознавства НДУ ВШЕ Олексій Маслов вважає, що травневе падіння юаня показало тверду прихильність валюти КНР до американо-китайських відносин, що говорить про недостатній стабільності і незалежності валюти.

Разом з тим юань вже є в резервах деяких країн. Маслов зазначив, що вкладення в китайську валюту приносять інвесторам більший дохід — в 2018 році він у середньому становив понад 5%, в той час як американський долар зміг забезпечити лише близько 1%.

Гальма для автомобілів

 

США 10 травня підвищили мита на 5745 видів китайських товарів. До них належать продукція сільського господарства, тютюнові вироби, текстиль, метали, електроніка, побутова техніка. Про це йдеться в матеріалах офісу торгового представника США.

Олексій Маслов вважає, що найбільше підвищення мит та можливі нові тарифи вдарять по виробникам півдня Китаю — провінціях Гуандун і Фуцзянь.

«У цих провінціях випускається електроніка, яка йде в США. Втрати виробників будуть дуже серйозними, тому що продати вироби в інші країни без переробки буде практично неможливо. Вони адаптовані під напругу в мережах США та американські стандарти», — пояснив Маслов.

Олексій Маслов також не виключив, що серйозний удар буде завдано по автомобільній промисловості КНР. За словами експерта, китайські автовиробники розраховували зайняти нішу в нижньому ціновому сегменті в США і вийти на американський ринок в найближчі п’ять років. Тепер цього не станеться, а знайти інший великий ринок буде непросто, оскільки автомобілі з Китаю не користуються великим попитом в Європі.

Читайте также:
Місце звалища: що спровокувало антимусорные протести в Архангельській області

Тим часом складності з реалізацією автомобілів виникли і всередині самого Китаю. У квітні продажі машин в КНР знизилися на 14,6% порівняно з тим же місяцем минулого року. В цілому падіння продажів на найбільшому у світі автомобільному ринку триває вже десять місяців поспіль, повідомляє Reuters з посиланням на дані Китайської асоціації автовиробників (CAAM).

«Кілька років тому в КНР була запущена програма стимулювання покупки автомобілів за рахунок субсидій і податкових відрахувань. Потім Китай ці субсидії скасував, вважаючи, що продажі ростуть достатніми темпами. У результаті скоротилися обсяги проданих машин», — пояснив Сергій Луконін.

Негативний вплив на економіку можуть надати і відповідні заходи Китаю щодо США, вважають експерти.

Олексій Маслов підкреслив, що в результаті Китай може не дорахуватися необхідних товарів, які раніше приходили з США. КНР частково перебудував торговельні потоки і отримує ряд товарів, наприклад сою, м’ясну та молочну продукцію, фрукти і овочі, з інших країн, але жодна держава не може постачати такі ж обсяги, як це робили Сполучені Штати.

Читайте также:
Золото дорожчає на тлі загострення ситуації на Близькому Сході

«З-за того, що деякі продукти поставляються в недостатній кількості, їхня вартість у Китаї зростає. Підвищення цін коливається від 5% до цілком відчутних 25%, наприклад на вишню і черешню, які поставлялися з США, тому, щоб повністю переналагодити товарні потоки, КНР знадобиться два-три роки», — прогнозує Маслов.

Прорахунок в економіці

Раніше Дональд Трамп написав у Twitter, що якщо Пекін і Вашингтон не укладуть торгове угоду, то багатьом компаніям доведеться перенести виробництво з Китаю в інші країни. На думку президента США, найпростіший спосіб для компаній уникнути американських мит — перенести виробництво в Штати.

Втім, якщо американські і інші виробники стануть йти з китайського ринку, то КНР може отримати спочатку приховану, а потім й явну безробіття. Особливо це стосується південних регіонів країни.

«Китай сам перекладає деякі свої виробництва в Північний В’єтнам та Індонезія, але вартість переміщення висока, а якість робочої сили гірше, ніж в Китаї. Буде потрібно мінімум п’ять років, щоб переналагодити виробництво не тільки з точки зору механіки, але і трудових ресурсів», — вважає Маслов.

Нестабільність ситуації для китайських виробників підтверджує зниження промислового індексу PMI Китаю. У квітні показник знизився до 50,1 пункту порівняно з 50,4 в березні, повідомляє Національне бюро статистики КНР.

Олексій Маслов вважає, що новий виток торгової війни між Пекіном і Вашингтоном може уповільнити зростання економіки КНР в 2019 році на 0,5 процентних пункту. Експерт вважає, що за підсумками поточного року ВВП Китаю додасть близько 6,2%.

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.