Торговий важіль: Росія заборонила експорт нафти і нафтопродуктів на Україну

У четвер, 18 квітня, уряд Росії ввів заборону на постачання нафти і нафтопродуктів на Україну. З 1 червня 2019 року товари енергетичного сектора в цю країну можна буде постачати тільки на підставі спецдозволу Мінекономрозвитку. Крім того, кабмін обмежив імпорт українських товарів на $250 млн. Як пояснив прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, дії Москви стали відповіддю на антиросійську політику Києва. Експерти вважають, що вжиті заходи не позначаться на торговельному обороті РФ.

Росія ввела заборону на експорт нафти і нафтопродуктів на Україну. Про це в четвер, 18 квітня, заявив прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв в ході засідання уряду. За його словами, з 1 червня 2019 року деякі російські товари енергетичного сектора можна буде вивозити на територію України тільки на підставі спеціальних дозволів.

Як випливає з постанови уряду Росії, при отриманні дозволу від Мінекономрозвитку РФ на Україну можна буде поставляти вугілля і продукцію вугільної промисловості, бензини, дизельне паливо, а також зріджені гази.

Більше того, згідно із заявою прем’єр-міністра, Росія також розширила заборону на імпорт з України товарів на суму майже $250 млн. Мова йде про української продукції машинобудування, легкої промисловості та металообробки. Як пояснив прем’єр-міністр, дії російської влади є відповіддю на торговельні обмеження Києва.

Читайте также:
На стелах АЗС зросли ціни пального - моніторинг

Третейська група СОТ визнала правоту Росії в суперечці про транзит українських товарів. В організації вважають, що Москва мала право…

Наприкінці 2018 року український уряд заборонив імпорт з Росії деяких товарів, у тому числі кукурудзяного крохмалю та глюкози. 10 квітня 2019-го Київ розширив список заборонених до ввезення російської продукції. Нові обмеження поширюються на електричну апаратуру для пристроїв залізничної автоматики та зв’язку, пружини для вантажних вагонів, склотару та інші товари. Про це йдеться в постанові Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Росія в минулому році поставила Україні товарів на суму $9,5 млрд. Майже половина цього обсягу (48,9%) припала на частку мінеральних продуктів. При цьому український експорт до РФ склав близько $5,5 млрд. В основному Москва закуповувала у Києва метали та вироби з них (33,6%), машини, обладнання і транспортні кошти (23,4%), а також продукцію хімічної промисловості (22,6%). Такі дані наводить Федеральна митна служба.

Як відзначають опитані RT експерти, введення нових обмежень на поставки товарів між двома державами не сильно позначиться на російській торгівлі. За словами старшого аналітика «БКС Прем’єр» Сергія Суверова, за останні кілька років основні статті експорту Росії в сусідню державу знизилися до незначних рівнів. Як зазначив експерт, якщо ще в 2016 році Москва поставила Києву 4,4 млн тонн нафти і нафтопродуктів, то вже в 2018-му показник опустився до 606,7 тис. тонн.

Читайте также:
Кількість виданих кредитних карт в Удмуртії зросла на 24% в квітні — червні

За оцінкою Суверова, на тлі рішення Москви українські власті могли б піти на загострення ситуації і додатково заборонити ввезення з РФ лісу і деревини, а також певних видів металів.

У той же час, як пояснила у розмові з RT аналітик компанії «Фініст» Ірина Ланис, можливі нові заходи Києва також не позначаться на економічному становищі Росії.

«За 2018 рік оборот зовнішньої торгівлі між країнами склав $14,98 млрд, що навіть більше, ніж у 2017 ($12,86 млрд), але частка України в загальному обороті Росії становила лише 2,2%. Це абсолютно не критичний показник для нашої країни, навіть якщо буде відповідний маневр», — пояснила Ланис.

Як вважає експерт, в умовах повної заборони на поставки нафти на Україну Росія може наростити експорт енергосировини в європейські країни. Більш того, на сьогоднішній день російські нафтогазові компанії активно опрацьовують нові стратегії по збільшенню продажів вуглеводнів в країни Азії і Казахстан.

«Заборона на поставки нафти і обмеження на поставки газу вдарять по Україні в набагато більшому ступені, ніж по Росії. Україна буде змушена вдатися до закупівель наших нафтопродуктів у інших країн, що, природно, призведе до подорожчання газомоторне палива для українців і дасть зайве навантаження на бюджет», — зазначила Ірина Ланис.

Як вважають у Раді Федерації, поточне положення справ в торгівлі між двома державами може змусити нове українське керівництво переглянути свою політику щодо Москви. Про це в бесіді з RT розповів член комітету верхньої палати парламенту з міжнародних справ Сергій Цеков.

Читайте также:
У "Нафтогазі" пояснили позицію НКРЭКУ домашніх сонячних електростанцій

«Я сподіваюся, що новий лідер виправить помилки попереднього і піде на серйозний діалог з Росією. Вважаю, що політика нашої країни по відношенню до Україні абсолютно вивірена і правильна», — заявив Депутат.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: