Ст. Чопенко розповів, чому українська ветслужба не може ефективно протистояти АЧС

Пряму вертикаль державного управління ветеринарної служби України зламали двома поспішними реорганізаціями. Про в своєму авторському блозі зазначив оглядач Володимир Чопенко, передає .

Мова йде про грудневому президентському указі 2010 року “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” та постанові Кабміну №442 від 10 вересня 2014 року.

“Перший удар по ветеринарам завдав грудневий президентський указ 2010 р. „Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади“, спар їх з фітосанітарною службою. Але він здався легким запотиличником порівняно з „оптимізаційним“ хуком 2014-го. Їм виявилося постанова Кабміну №442 від 10 вересня, яким прем’єр Арсеній Яценюк наказав реорганізувати ще не зміцнілий тандем у Госпродпотребслужбу, навісивши на неї абсолютно невластиві функції”, — пояснив В. Чопенко.

Він також додав, що злам усталених форматів і мінімізація ролі держави призвели до зниження ефективності роботи національної ветслужби, наслідком чого стало неконтрольоване поширення африканської чуми свиней.

Як повідомляв , з початку року через АЧС в Україні знищено понад 6,2 тис. голів свиней.

Нагадаємо, за даними експертів, в зоні ризику виникнення АЧС поки знаходиться не менше 3 млн свиней. Збитки через АЧС вже сягнули понад 1 млрд грн.

Читайте также:
Brent торгується на рівні 53,10 дол. за барель

У ВРУ з цього приводу звинувачують Госпродпотребслужбу.

“Допущена з вини контролерів катастрофічна ситуація розповсюдження АЧС просто вбила цю сферу. Фермерства несуть значні збитки, дрібні домогосподарства, щоб заробити хоч якусь копійку, приховують АЧС (чим створюють додаткові загрози), країна ж — втратила ринки збуту. Від нашої свинини на сьогодні відмовилися ряд держав-імпортерів: Румунія, Вірменія, Білорусь … Якщо я не помиляюся, то залишилася тільки Грузія. І тут у мене виникає логічне запитання: невже в інших країнах не трапляються спалахи АЧС? Трапляються. Проте, коли таке відбувається, то все залежить від здатності контролюючих органів локалізувати проблеми, вчасно створити карантинну зону, ніж гарантувати нормальну роботу всім іншим виробникам свинини”, — прокоментував ситуацію нардеп С. Тригубенко.

Источник: unn.com.ua

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: