У Мінекономрозвитку пояснили негативне сальдо торгового балансу

В України від’ємне сальдо торгового балансу з-за того, що в 2017 році відбулося збільшення імпорту паралельно з нарощуванням експорту, а також зросли ціни на світових ринках. Про це повідомила під час підсумкової прес-конференції заступник міністра економічного розвитку і торгівлі — торговельний представник України Наталія Микольська, передає кореспондент

“Україна дійсно має від’ємне сальдо торговельного балансу, і цей баланс збільшився порівняно з 2016 роком. Але ми не бачимо в цьому критичної ситуації. На це є кілька причин: по-перше, збільшення імпорту паралельно з нарощуванням експорту, а також підняття світової цінової кон’юнктури”, – пояснила вона.

В цілому, за словами Н.Микольська, до причин можна віднести те, що:

• при збільшенні інвестицій, як правило, відбувається зростання імпорту в країну устаткування і технологій для подальшого виробництва товарів усередині країни для внутрішнього ринку та експорту;

• при зростанні експорту, що спостерігається в цьому році, відзначається зростання імпорту;

• у грошових вимірах імпорт демонструє більше зростання, ніж фізичних. Це говорить про підвищення світової цінової кон’юнктури.

Читайте также:
Ділянка кримського шельфу отримала компанія, яку пов'язують з С. Курченком

“Критичної ситуації у нас немає. Виправити ситуацію можна двома шляхами: збільшенням експорту і збільшенням внутрішнього виробництва”, – резюмувала вона.

Зазначимо, за даними Мінекономрозвитку, за 10 місяців товарообіг України зріс на 24%, або на 14 млрд 619 млн грн. Експорт збільшився на 27,9% і в цілому склав 35 млрд 183 млн доларів.

Як повідомляв у Мінекономрозвитку прогнозують зростання інфляції на кінець року до 13,4%.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: