У Мінсоцполітики пояснили, чому в українців мізерні пенсії

Українці отримують мізерні пенсії через низький рівень офіційних доходів і тіньової економіки (зайнятості). Про це повідомили у Мінсоцполітики, передає

“Насправді, розмір пенсій повністю відповідає рівню офіційних доходів населення. По-перше, рівень доходів безпосередньо впливає на розмір відрахувань до Пенсійного фонду та виплату пенсій сьогоднішнім пенсіонерам; по-друге, він так само впливає на розмір майбутньої пенсії тих, хто платить внески сьогодні. Тобто, мізерні пенсії є прямим наслідком мізерних офіційних доходів”, — зазначили в міністерстві.

Як пояснили у відомстві, внески в пенсійну систему сплачуються тільки із декларованою частини заробітку, а тіньовий ринок не бере участь у пенсійній програмі, при цьому, він становить близько 30% економіки України.

“Підвищити пенсії можна, якщо збільшити офіційні доходи населення шляхом зростання зарплат і провівши детінізацію економіки”, — зазначили в міністерстві.

З тезою про те, що на мінімальну пенсію без державної підтримки прожити неможливо в Мінсоцполітики погодилися і відзначили, що підвищення пенсій-це процес тривалий. Тому сьогоднішнім пенсіонерам радять повною мірою використовувати всю державну підтримку, на яку вони мають законне право. Зокрема субсидії на комуналку і допомогу від місцевих органів влади.

Читайте также:  Зарплати українців за рік виросли на 35,5%

Нагадаємо, в подальшому пенсії планують підвищити чорнобильцям та людям з великим трудовим стажем, але маленькою заробітною платою.

Источник

Залишити коментар