У США вважають, що “Північний потік-2” може дозволити РФ економічно “задушити” Україну

Трубопровід “Північний потік-2” дозволить Росії використовувати свої енергетичні ресурси як зброї у відносинах з Європою, а також економічно “задушити” Україну. Про це заявив у середу помічник міністра фінансів США Маршалл Біллінгслі. Він курирує фінансову розвідку та протидія фінансуванню тероризму, повідомляє

Виступаючи на слуханнях в одному з підкомітетів комітету з фінансових послуг Палати представників Конгресу США, Біллінгслі уточнив, що нинішня американська адміністрація вважає питання про будівництво газопроводу “Північний потік-2” важливим елементом порядку денного для своїх відносин з Європою. Вся адміністрація США, включаючи президента Дональда Трампа, продовжує переконувати керівництво західноєвропейських держав відмовитися від намірів споруди трубопроводу, підтвердив представник американського Мінфіну.

“Я (нещодавно) повідомив Фінляндії, що ми шкодуємо з приводу її рішення видати дозвіл на будівництво газопроводу)”, — зазначив Біллінгслі, нагадавши, що Копенгаген поки не послідував прикладу Гельсінкі. “Сподіваюся, вони цього не зроблять…”, — сказав співробітник Мінфіну США, маючи на увазі можливість надання датчанами дозволу.

“Якщо “Північний потік-2” буде введений у дію, росіяни будуть використовувати паливо в якості зброї в Європі, вони в кінцевому рахунку “задушать” українців”, — вважає Біллінгслі. “Так що для нас це важливий, важливе питання”, — повторив він.

Читайте также:  ЄС ймовірно схвалить мільярд євро макрофінансової допомоги Україні найближчим часом

Біллінгслі визнав, що у Росії “є альтернативні маршрути”, навіть якщо Данія і не дасть добро на будівництво газопроводу.

“Однак затримка була б в наших інтересах”, — підкреслив американський чиновник. За його словами, вона дозволила б Вашингтону, зокрема, домагатися від європейців розгляду альтернативних джерел забезпечення енергетичної незалежності”, щоб ті не були “заручником російського природного газу”.

“Нам потрібно, щоб у Європи були неросійські джерела енергоресурсів, на які б вона могла покладатися”, — додав співробітник американського мінфіну.

Як повідомляв польський лідер вважає, що президент США може зупинити “Північний потік-2”.

Источник

Залишити коментар