В Україні зробили неможливою підробку медичних довідок

В Україні з вересня 2018 року запрацювала єдина електронна система професійних медичних оглядів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я, передає

“Дане нововведення має упорядкувати професійні медогляди і унеможливити підробку медичних довідок і санітарних книжок для водіїв, людей, які володіють зброєю, і декретованих осіб — вихователів, вчителів, викладачів, студентів, працівників громадського харчування, торгівлі. Тепер такі огляди будуть міститися в єдиному реєстрі медичних оглядів надійно захищеної електронної системи”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, у Моз повідомили, що такі огляди українці будуть проходити виключно у закладах охорони здоров’я, а їх дані будуть автоматично відображатися в електронній системі. Довідку-дублікат про проходження медогляду можна буде отримати безкоштовно.

Планується, що згодом єдиний реєстр медоглядів буде інтегрований в систему “Електронний здоров’я”. В даний моент вже запущено мобільний додаток “Медичні огляди”, за допомогою якого контролюючі органи будуть перевіряти легітимність конкретної медогляду.

Для роботи нової системи залучені, крім Моз, МВС і Міністерство молоді та спорту.

Наказ про створення Єдиної державної бази медоглядів певних категорій осіб у системі охорони здоров’я був підписаний у вересні 2017 року, а з 20 Червня 2018 року було розпочато тестування системи і підключення до неї установ охорони здоров’я. До кінця року планується підключити до системи близько 3 тис. закладів охорони здоров’я в усіх областях країни, а паперові бланки поступово замінять на електронні.

Читайте также:  Будівництво "Північного потоку-2" підтримують чотири європейські країни - Зеркаль

Після завершення тестового період система стане обов’язковою для використання всіма споживачами відповідної інформації.

Як повідомляв відтепер українці зможуть вільно дізнаватися про авто за допомогою електронного сервісу.

Источник

Залишити коментар