Весняна посівна під загрозою зриву: насіння в Україні ніде сертифікувати

Напередодні весняної посівної кампанії 2017 р. аграрії і виробники насіння стали заручниками реорганізації державної системи реєстрації та сертифікації насіння і садивного матеріалу. Про це повідомляє прес-служба Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ), передає .

Так, з моменту припинення діяльності Державної інспекції сільського господарства в грудні 2016 року в Україні повністю припинилося виконання функцій сертифікації насіння і садивного матеріалу.

Зазначені повноваження були передані Міністерству аграрної політики, для виконання яких Міністерство розпочало процес створення державного підприємства “Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції”.

Однак поки процес сертифікації насіння так і не відновили, процес створення та повноваження ДП і всіх його територіальних відділень і лабораторій не завершений, порядок здійснення сертифікації КМУ досі не затверджений, сертифікація насіння, вироблених в 2016 році, не завершена.

За словами виконавчого директора Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Олександра Жемойды, сьогодні успішність сільського господарства та експортного потенціалу країни під загрозою, адже за відсутності легальних насіння агропідприємства не застраховані від придбання контрафакту.

“Зараз затримка сертифікації насіння ставить під загрозу весняну посівну, оскільки відповідно до Закону України “Про насіння і садивний матеріал” неможливо вводити в обіг насіння без сертифікатів, що засвідчують сортові та посівні якості насіння, і поставляти їх агровиробникам для посіву. В разі відсутності легальних насіння, агропідприємства не застраховані від придбання неякісного насіння або контрафакту, що безпосередньо може позначитися на врожайності, а в масштабах країни – на успішності сільського господарства та експортний потенціал”, – підкреслив він.

Читайте также:
«Викручують руки партнерам»: як США закликають Індію відмовитися від покупки російських С-400

Тому близько третини насіння, необхідних для нинішньої весняної посівної кампанії, на сьогоднішній день не можуть бути поставлені агровиробникам.

В УКАБ відзначили, що проблема сертифікації насіння вимагає невідкладного рішення протягом 7-10 днів, в іншому разі слід очікувати зниження валового збору зерна урожаю 2017 року, що істотно скоротить пропозицію на внутрішньому ринку і призведе до зменшення обсягів експорту.

Нагадаємо, про загрозу зриву посівної через відсутність сертифікації зерна УКАБ заявляв ще в грудні минулого року.

Також нагадаємо, за словами нардепа С. Тригубенко, Україна стрімко втрачає експортні позиції сільськогосподарської продукції з-за відсутності контролю якості з боку Госпродпотребслужбы.

Источник: unn.com.ua

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: