Весняна посівна під загрозою зриву: насіння в Україні ніде сертифікувати

Весняна посівна під загрозою зриву: насіння в Україні ніде сертифікувати

Напередодні весняної посівної кампанії 2017 р. аграрії і виробники насіння стали заручниками реорганізації державної системи реєстрації та сертифікації насіння і садивного матеріалу. Про це повідомляє прес-служба Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ), передає .

Так, з моменту припинення діяльності Державної інспекції сільського господарства в грудні 2016 року в Україні повністю припинилося виконання функцій сертифікації насіння і садивного матеріалу.

Зазначені повноваження були передані Міністерству аграрної політики, для виконання яких Міністерство розпочало процес створення державного підприємства “Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції”.

Однак поки процес сертифікації насіння так і не відновили, процес створення та повноваження ДП і всіх його територіальних відділень і лабораторій не завершений, порядок здійснення сертифікації КМУ досі не затверджений, сертифікація насіння, вироблених в 2016 році, не завершена.

За словами виконавчого директора Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Олександра Жемойды, сьогодні успішність сільського господарства та експортного потенціалу країни під загрозою, адже за відсутності легальних насіння агропідприємства не застраховані від придбання контрафакту.

“Зараз затримка сертифікації насіння ставить під загрозу весняну посівну, оскільки відповідно до Закону України “Про насіння і садивний матеріал” неможливо вводити в обіг насіння без сертифікатів, що засвідчують сортові та посівні якості насіння, і поставляти їх агровиробникам для посіву. В разі відсутності легальних насіння, агропідприємства не застраховані від придбання неякісного насіння або контрафакту, що безпосередньо може позначитися на врожайності, а в масштабах країни – на успішності сільського господарства та експортний потенціал”, – підкреслив він.

Читайте также:
Залишок на коррахунках банків України знизився майже на 4 млрд грн

Тому близько третини насіння, необхідних для нинішньої весняної посівної кампанії, на сьогоднішній день не можуть бути поставлені агровиробникам.

В УКАБ відзначили, що проблема сертифікації насіння вимагає невідкладного рішення протягом 7-10 днів, в іншому разі слід очікувати зниження валового збору зерна урожаю 2017 року, що істотно скоротить пропозицію на внутрішньому ринку і призведе до зменшення обсягів експорту.

Нагадаємо, про загрозу зриву посівної через відсутність сертифікації зерна УКАБ заявляв ще в грудні минулого року.

Також нагадаємо, за словами нардепа С. Тригубенко, Україна стрімко втрачає експортні позиції сільськогосподарської продукції з-за відсутності контролю якості з боку Госпродпотребслужбы.

Источник: unn.com.ua

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.