Вийшов реліз Bitcoin Core 0.17.0: що нового?

Учора відбувся офіційний реліз Bitcoin Core 0.17.0 – сімнадцятою версії оригінального програмного клієнта биткоина. Над розробкою нової версії протягом 7 місяців працювали 135 програмістів під керівництвом Володимира ван дер Лаана (Wladimir van der Laan).

В результаті обробки понад 700 запитів на додавання функцій був проведений цілий ряд поліпшень і виправлень помилок. Нижче представлений огляд деяких змін.

Покращений вибір входів

Монети в гаманці зберігаються у вигляді окремих фрагментів («входів транзакцій»). Кожному отриманому платежу відповідає свій фрагмент; отже, більшість фрагментів являють собою різні суми. При відправленні великої транзакції з гаманця фрагменти об’єднуються і формують суму, необхідну для здійснення платежу з урахуванням комісії. Однак найчастіше зібрати точну суму не виходить, у цьому випадку до транзакції додається «адреса для здачі», що відправляє гроші в гаманець відправника.

Аж до цього моменту гаманець Bitcoin Core збирав різні фрагменти, і тільки після цього обчислював і додавав комісію, необхідну для оплати транзакції. Однак у деяких випадках після додавання комісії коштів не вистачало, доводилося включати в транзакцію ще один додатковий фрагмент.

Клієнт Bitcoin Core 0.17.0 вводить алгоритм під назвою «Метод гілок і меж», розроблений спеціалістом компанії BitGo Марком Эрхардтом (Mark Erhardt). Він забезпечує одразу два покращення. По-перше, комісія за кожен фрагмент підраховується до того, як його включають в транзакцію. Це робиться, щоб уникнути додаткового додавання фрагментів. По-друге, алгоритм намагається підібрати фрагменти таким чином, щоб вони містили точну суму, уникаючи необхідності звернення до «адресами для здачі». (Великі гаманці, містять безліч пакетів, зразок гаманців бірж, рідше користуються адресами здачі, ніж інші гаманці). Крім того, алгоритм вибору монет в Bitcoin Core 0.17.0 містить додаткове поліпшення конфіденційності.

Читайте также:
FSA провела міжнародний круглий стіл з питання регулювання криптовалют

Хоча отримувати відразу кілька платежів на один і той же адресу биткоина не рекомендується, насправді така практика існує (наприклад, так відбувається з рахунками на біржах і з різними адресами для відправлення пожертвувань). Таке використання гаманців несприятливо впливає на конфіденційність, оскільки не становить ніякої праці пов’язати певні транзакції з адресою і встановити, що вони належать одному користувачеві.

Для вирішення цієї проблеми Bitcoin Core 0.17.0 надає користувачам можливість додавати в транзакцію фрагменти в порядку пріоритету, включаючи в неї фрагменти, прив’язані до одного адресою і залишаючи інші фрагменти в гаманці.

Простота створення і використання нових гаманців

Після виходу клієнта Bitcoin Core 0.15.0 з’явилася можливість створювати кілька гаманців, що діють автономно один від одного. Всі ці гаманці мають власні адреси, закриті ключі і, відповідно, баланс. Різні гаманці можна використовувати в різних цілях: наприклад, один гаманець можна використовувати для щоденних покупок, інший – для бізнес-транзакцій, а третій – для трейдингу. Це спрощує ведення обліку і підвищує конфіденційність користувачів, оскільки гаманці ніяк не прив’язуються один до одного.

Читайте также:
За 2018 рік в штаті Невада було зареєстровано майже 1 000 шлюбів на блокчейне

Тим не менш, до теперішнього часу нові гаманці можна було створювати тільки при запуску консольної версії, і це було недоступно користувачам гаманця Bitcoin Core з графічним інтерфейсом (GUI). Тепер обидва ці обмеження зняті. Bitcoin Core 0.17.0 дозволяє користувачам створювати нові гаманці в тому числі через GUI.

В якості додаткової переваги Bitcoin Core 0.17.0 вводить функцію під назвою «Scantxoutset». З її допомогою користувачі можуть швидко перевірити наявність коштів в новому гаманці (наприклад, коли закриті ключі імпортуються з іншого гаманця), за допомогою перевірки невитрачених виходів транзакції (UTXO), не виконуючи всю історію транзакцій.

Оновлення до HD-гаманців

Якщо версії, що передують Bitcoin Core 0.13.0, вимагали від користувачів робити резервне копіювання всіх закритих ключів, то всі наступні версії Bitcoin Core замість цього пропонують використовувати ієрархічні детерміновані (Hierarchical Deterministic, HD) гаманці. Як бекапа користувачам HD-гаманця потрібно зберігати тільки seed-фразу, зазвичай складається з 12 слів.

Тим не менше, користувачі Bitcoin Core, поновили свою систему до версії Bitcoin Core 0.13.0 і новіше, могли створювати нові HD-гаманці. Несумісність між звичайними гаманцями і гаманцями HD означала, що користувачам доводилося продовжувати робити резервне копіювання всіх своїх закритих ключів або перевести всі биткоины на адреси HD-гаманця.

Читайте также:
Дозволить SEC в цьому році Биткоин-ETF?

Bitcoin Core 0.17.0 також дозволяє користувачам оновитися до формату HD. Крім того, користувачі гаманців Bitcoin Core, у яких вже є HD-гаманці, можуть за бажанням створити або імпортувати нову seed-фразу.

Гаманці Only Watch

Гаманці Биткоина зазвичай зберігають закриті ключі, що дозволяє користувачам витрачати свої кошти. Але Bitcoin Core також підтримує адреси під назвою «Watch Only» (тільки для спостереження). Закриті ключі до цих адресах не зберігаються в гаманці, однак прив’язані до них монети видно в інтерфейсі гаманця без можливості здійснювати транзакції. Це дозволяє користувачам з легкістю отримувати платежі і відстежувати свої кошти, зберігаючи закриті ключі в офлайні.

Bitcoin Core 0.17.0 просуває цю модель на крок вперед і дозволяє користувачам створювати особливі гаманці Only Watch, кожен адресу в яких є адресою Watch Only.

Частково підписані транзакції

Незважаючи на те, що більшість криптовалютных транзакції є простими (один користувач платить іншому), Биткоин також передбачає більш складні види транзакцій. До них належать, наприклад, транзакції з мультиподписью (multisig) або орієнтовані на конфіденційність транзакції з перемішуванням CoinJoin.

Для спрощення такого роду транзакцій Bitcoin Core 0.17.0 представляє систему “частково підписаних транзакцій” (PSBT), засновану на вирішенні BIP 174. Ця система дозволяє користувачам Bitcoin Core підписувати транзакцію частково, а також додає до такої частково підписаної транзакції метадані. Згодом ці метадані може використовувати для завершення транзакції хтось інший.

Читайте также:
Лабораторія Касперського: 8% російських користувачів інтернету використовують кріптовалюти

На даний момент функція частково підписаних транзакцій призначається тільки для користувачів, які запускають Bitcoin Core з командного рядка або через взаємодіючі програми.

Усічення блокчейна через користувальницький інтерфейс

Оскільки в блокчейне зберігаються абсолютно всі транзакції за історію існування Биткоина, в даний час його розмір вже перевищив 180 гігабайт і продовжує зростати. Новим користувачам доводиться завантажувати і підтверджувати всі ці дані.

Однак, завдяки обхідному маневру під назвою «усічення блокчейна» користувачам не обов’язково зберігати всю цю інформацію. В режимі усікання вузли мережі автоматично забувають про даних старих транзакцій і зберігають інформацію, необхідну їм для безпечного функціонування. До теперішнього часу режим відсікання можна було активувати тільки через командний рядок при запуску гаманця.

Bitcoin Core 0.17.0 вперше пропонує доступ до цієї функції графічного інтерфейсу, що дозволяє використовувати режим відсікання прямо з гаманця, роблячи його більш доступним для не володіють технічними знаннями користувачів.

Більш докладно ознайомитися з змінами нової версії Bitcoin Core можна в коментарях до Bitcoin Core 0.17.0.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: