Вчені навчили джмелів грати у футбол

Навчені особини здатні демонструвати навички іншим мешканцям колонії.

За закочування кульки в лунку джмелі отримували винагороду

Вчені з Лондонського університету королеви Марії навчили джмелів заробляти солодкий сироп грою в м’яч. Про результати своєї роботи дослідники повідомили в журналі Science.

“Наша робота – це останній цвях у труну уявлень про те, ніби гнучкість поведінки і навчання комах обмежуються невеликими розмірами їх мозку”, заявив провідний автор роботи Ларс Читтки.

Мозок джмелів містить всього близько мільйона нейрона порівняно зі 100 мільйонами в мозку людини. Разом з тим, виявилося, що і цього обсягу достатньо для реалізації складних форм поведінки і навчання. Зокрема, тепер дослідникам вдалося навчити джмелів маніпулювати кулькою, граючи у футбол і отримуючи нагороду за кожен гол.

Поміщеним на “полі” джмелям необхідно було влаштовувати кульку в лунку по центру. Вчені навчали їх, демонструючи “техніку гри” з допомогою палички, пофарбованої схожими на шмелиные жовто-чорними смужками, а кожну вдалу спробу комахи винагороджували порцією солодкого сиропу. Досить було навчити лише декількох особин – і вони демонстрували ці навички іншим жителям своєї колонії, а вже незабаром всі могли “заробляти” їжу “професійної” грою в футбол.

Читайте также:
Вчені досліджували випадок з котом-самозванцем

Раніше вчені заявили про те, що фізичні зрушення і зміни у поведінці бджіл супроводжуються відчуттями щастя і печалі.

Источник: zn.ua

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: