Україна почала застосовувати Конвенцію Пан-Євро-Мед

Україна і Європейський Союз з 1 січня цього року почали застосовувати положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження, передає з посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку.

“З 1 січня 2019 між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження”, – йдеться в повідомленні.

У Міністерстві зазначають, що Конвенція Пан-Євро-Мед є інструментом, який встановлює ідентичні правила походження товарів, що застосовуються в рамках угод про вільну торгівлю між договірними сторонами.

Зараз учасниками Конвенції є 25 сторін, а саме: ЄС, країни ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), Албанія, Алжир, Боснія і Герцеговина, Грузія, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Косово, Македонія, Марокко, Молдова, Палестина, Сербія, Сирія, Туніс, Туреччина, Україна, Фарерські острови і Чорногорія.

Так, зазначають у прес-службі, Україна уклала угоди про вільну торгівлю з ЄС, ЄАВТ, Грузією, Македонією, Молдовою і Чорногорією, які є учасниками Регіональної конвенції.

Готується до підписання угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем. Тривають переговори щодо укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною.

Читайте также:
Перегляд мінімальних цін на горілку обумовлений підвищенням акцизів - В. Товкач

Як відзначають в Мінекономрозвитку, на практиці застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед означає, що український виробник зможе закуповувати сировину або комплектуючі до однієї з сторін Конвенції, а готову продукцію експортувати в іншу учасницю Конвенції без сплати мита, або за заниженою ставкою мита.

“Це сприятиме відкриттю нових виробничих потужностей, більшого використання виробничого потенціалу, залучення до регіональних і міжнародних ланцюгах створення доданої вартості”, – додали в прес-службі.

Як повідомляв , Україна отримала статус учасника Конвенції Пан-Євро-Мед 1 лютого 2018. Між учасниками Конвенції діє всього понад 40 угод про вільну торгівлю.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: