За рік середня вартість квадратного метра в новобудовах столиці зросла на тисячу гривень

За рік середня вартість квадратного метра в новобудовах Києва виросла з 21 600 грн в червні 2015 року до 22 600 грн в травні 2016 року. Про це повідомляє з посиланням на аналітику ресурсу ЛУН.иа.

Середня вартість квадратного метра у новобудовах Києва у травні 2016 року склала 22 600 грн за квадратний метр. При цьому, мінімальна вартість квадратного метра склала 14 900 грн.

Мінімальна вартість “квадрата” в столичній новобудові змінилася з 14 500 грн до 14 900 грн за той же період.

Найдорожчим районом для придбання квартири в новобудові в травні 2016 був Печерський – середня вартість квадратного метра тут склала 46 900 грн. А найнижча середня вартість спостерігалася в новобудовах Деснянського району столиці – 15 000 грн за кв. м.

Як повідомляв експерти не радять очікувати подальшого здешевлення житла.

Голова правління – президент ПАТ “ХК “Київміськбуд” Ігор Кушнір пояснив, що на сьогоднішній день прибутковість житлового будівництва становить 10 – 15%. За його словами, на вартість житла впливає цілий ряд факторів: значні бюрократичні перепони, витрати на етапі підготовки проектів, постійне зростання вартості будматеріалів спонукали забудовників знижувати прибутковість проектів. Зокрема, тривалий і складний процес отримання землі, на який забудовник витрачає в середньому 8 – 10 млн грн, розробка та погодження проекту будівництва, а також
5102
зростання заробітної плати, інфляція, подорожчання будівельних матеріалів.

Читайте также:  Приватизація "Центренерго": в уряді сказали, коли з'являться умови продажу

“На щастя, у нас в Україні виробляють будматеріали добре, і практично всі ми закуповуємо всередині країни. Тільки от у кожному вітчизняному товар все одно є доларова складова – в середньому 60%”, – зазначив В. Кушнір, додавши, що ростуть і зарплати будівельників.

 

Источник: unn.com.ua

Залишити коментар