Забудовник назвав основні законодавчі зміни у будівництві

Відкриття реєстрів нерухомості, зміна в процедурі реєстрації майнових прав, перегляд підходу до категорій складності будівництва це одні з головних змін у законодавстві, які спрощують роботу будівельних компаній та сприяють покращенню бізнес-клімату в Україні. Про це розповіли у прес-службі ПАТ “ХК “Київміськбуд”.

У минулому році законодавчі зміни торкнулися реєстрації прав, реєстрів нерухомості — їх відкрили, скасували паперові носії права власності. Також є нововведення в нарахуванні податку на нерухомість, та визначено правові нюанси у сфері нерухомості в Криму та в зоні АТО.

“З початку 2016 року вступив у силу законопроект, який розроблявся протягом 2014-2015 рр. Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень”. За новим законодавством функції реєстраторів були передані нотаріусам, і це найголовніша перемога. Тепер нотаріуси можуть надати якісну послугу, до них немає черг, нотаріус не зможе безпідставно відмовити в реєстрації, як це робили реєстратори в реєстраційних службах. Зараз нотаріуси підключені до реєстру, проводять реєстрацію земельних ділянок, первинних об’єктів, об’єктів індивідуального будівництва. І це однозначно позитив.

Читайте также:
На ЯМЭФ підписали угоду про будівництво заводу по виробництву кави в Криму

Далі, реєстри нерухомості стали відкритими. Це значно спростило життя в першу чергу самому споживачу, який може зайти в реєстр і подивитися історію обраного ним об’єкта. Позитив”, — прокоментували в холдингу.

Друга зміна — законопроект № 4733-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності”.

“Цим законопроектом пропонується внести зміни до Купап, а також закони України “Про основи містобудування”,”Про архітектурну діяльність”, “Про землеустрій”, “Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю”, “Про благоустрій населених пунктів”, “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності”, “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”. Мета змін — приведення у відповідність з кращими європейськими практиками погоджувальних процедур у будівництві”, — пояснили в “Київміськбуді”.

Основні нововведення — скасування категорій складності об’єктів будівництва. В даний час всі будівельні об’єкти в Україні поділяються на I, II, III, IV і V категорії складності, що передбачено ст. 32 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”. Присвоєння однієї з таких категорій кожному об’єкту лежить “на совісті” проектної організації та замовника будівництва. При цьому віднесення до підвищених категорій складності ─ IV і V ─ регламентується відповідним Порядком, який був затверджений Кабміном ще 27 квітня 2011 року (постанова № 557).

Читайте также:
Українці стали частіше користуватися літаками

Також категорія складності об’єкта будівництва визначається відповідно до державних будівельних норм та стандартів на підставі класу наслідків (відповідальності) такого об’єкта будівництва з урахуванням рекомендацій та вимог ДСТУ-Н Б Ст. 1.2-16 діє до: 2013 “Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об’єктів будівництва”. Клас наслідків (відповідальності) являє собою можливі наслідки від руйнування або припинення експлуатації вже збудованого об’єкта, і відповідно ─ потенційний ступінь відповідальності суб’єктів, які беруть участь у його будівництві.

Як розповіли в компанії, законопроект № 4733-1 кардинально змінює цю модель. Так, відповідно до нього, об’єкти будівництва I та II категорій складності відносяться до об’єктів з незначними (СС1) наслідками. III і IV категорії складності відносяться до об’єктів з середніми (СС2) наслідками. V категорії складності ─ до об’єктів зі значними (СС3) наслідками.

“Саме від певної категорії складності об’єкта будівництва залежить, яким чином буде розроблятися проектна документація, проводиться експертиза, яким буде порядок введення об’єкта в експлуатацію.

Всі ці зміни, звичайно ж, спрощують життя забудовників, скорочують паперову тяганину, терміни отримання технічних умов та дозвільної документації. І разом з цим, нововведення дозволяють Україні піднятися у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business”, — вважають у “Київміськбуді”.

Читайте также:
"Укртрансгаз" буде судитися з "Київенерго" через борги за транспортування газу

Источник: unn.com.ua

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: