Як вибрати тепловий насос: особливості устрою та експлуатації

Как выбрать тепловой насос?

Після рішення на користь вибору альтернативного джерела тепла дослідіть ваш ділянку на доцільність пріоритетного варіанту. Системи від різних джерел теплової енергії мають свої економічні, монтажні та продуктивні нюанси.

Основні принципи вибору теплового насоса

 • Відмінно, якщо на прилеглій до будівлі території є відкритий водойму. Теплові пристрої типу «вода-вода» не вимагають дорогих трудовитрат на земляні роботи. Вони здійснюють забір тепла у водного джерела, закачуючи з нього воду в трубопровід до теплового насоса.
 • Системи типу «грунт-вода» виручать споживача на ділянці з будь-якими можливостями. Тепло з надр землі можна доставляти до теплового насосу і вертикальними геотермальними зондами на обмежених площах, і горизонтальними колекторами, проведеними нижче позначки промерзання грунту. Такі системи альтернативного джерела тепла стабільні і надійні в будь-якому регіоні і в будь-який сезон року.

Вибір горизонтального теплового насоса визначається можливістю використовувати значну територію для прокладання траншей для теплоносія.

Геотермальні зонди припускають буріння свердловин, кількість яких визначається планованої продуктивністю і особливостями рельєфу.

 • Якщо на ділянці присутня добре провітрюване місце, то тепловий насос варіанту «повітря-вода» зробить протяги корисними, витягуючи тепло з повітря. Спрямовані вентилятори концентрують тепле повітря у випарника, де і відбувається тепловіддача. Такий варіант — самий економічний, тут не вимагається оплата бурових і земляних робіт.
Читайте также:
Дослідники виявили найглибшу в світі печеру

Умови використання теплового насоса

Компанія ВБС орієнтує своїх замовників при установці альтернативного теплозабезпечення організувати якісне утеплення фасаду будинку. До 75% потрібної теплової енергії тепловий насос бере з навколишнього середовища. Але слід подбати й про те, щоб будівля не втрачало тепло задарма.

Купуючи тепловий насос, обговоріть з професіоналами наступні нюанси:

 • яка продуктивність системи актуальніше для вашого випадку опалення (тепла підлога, радіатори);
 • бюджет опалювальної системи;
 • вартість теплового насоса;
 • можливі бурові роботи на передбачуваній території;
 • якої глибини геотермальний зонд дозволить геологія вашої ділянки;
 • є територія для укладання достатньої довжини горизонтального колектора;
 • буде тепловий насос кондиціонувати повітря;
 • обладнана система вентиляцією.

Теплові насоси — ваше зручність, екологічність, комфорт!

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: