Нова погроза: на зміну Криптокотикам йде Decentraland

Прихід ігрової індустрії в екосистему Эфириума помітили всі користувачі блокчейна. Через 8 днів після запуску, гра CryptoKitties
продовжує залишатися самим ресурсномістким додатком, витрачаючи 13.8% всього газу мережі. За цей же час вартість простої транзакції з переказу ефіру з однієї адреси на інший зросла з часткою цента до $0.46, а ціна виконання нескладного смарт-контракту доходить до $5.

Звичайно, такі суми не здаються суттєвими для користувачів мережі Биткойна, але для Эфириума це божевілля, адже трохи більше тижня тому проста транзакція обходилася частки цента. Більше того, повернення до колишніх цін газу здається малоймовірним в осяжному майбутньому: тимчасове рішення щодо збільшення ліміту газу буде готовий лише через кілька тижнів, а мережа платіжних каналів Raiden, запуск якої відбудеться найближчим часом, несумісна зі стандартом токенів ERC-721. Справа в тому, що Raiden може переносити тільки взаємозамінні токени, такі як ETH і токени ERC-20 (на вході і виході каналу можуть виявитися різні токени, а 1 ETH еквівалентний будь-якому іншому 1 ETH), в той час як токен криптокотика має невзаимозаменяемый стандарт ERC-721.

Читайте также:
Вищий суд Ірландії визнав ефіри торговця з Silk Road «доходами від злочинної діяльності»

На такому тлі ще один ігровий проект – світ віртуальної реальності Decentraland – збирається запустити свою платформу на блокчейне Эфириума 15 грудня, і запропонувати до продажу ділянки віртуальної замлі LAND, так само як і криптокотики, побудовані на стандарті ERC-721.

Тераформування

Подібно до того, як автори Криптокотиков запозичили ідею з ігор з колекційними картками, Decentraland переносить на блокчейн комп’ютерну гру Second Life, перша версія якого вийшла в 2003 році.

Платформа Decentraland – це віртуальний світ, що складається з ділянок 10х10 метрів, кожен з яких являє собою унікальний маркер LAND (ERC-721), визначає координати ділянки, власника і хеш файлу контенту (сам файл буде зберігатися на розподіленої файлової системи IPFS). Другий токен платформи – MANA (звичайний ERC-20) служить для внутрішніх розрахунків між учасниками.

Початкове розподіл токенів MANA відбулося в ході серпневого ICO, а перший аукціон з продажу LAND, названий «Тераформування»
(для участі необхідно розширення Metamask або браузер Mist) розпочнеться 15 грудня і триватиме один тиждень. Учасникам аукціону будуть запропоновані як ділянки землі, так і можливість вкласти MANA в тематичні округу – дистрикты.

Читайте также:
Криптотрейдеров Південної Кореї будуть штрафувати за анонімну торгівлю

Початкова структура світу Decentraland, названа Місто Генезису (Genesis City), має структуру з трьох кілець, об’єднану єдиним центром:

  1. Внутрішнє кільце з контентом, керованим співтовариством допомогою DAO. У ньому відбуватимуться різні виставки та заходи. Це можна розглядати як експеримент по децентрализованному управління структурою Decentraland.

  2. Друге кільце складається з ділянок землі, що виставляються на аукціон. З допомогою Dapp користувачі будуть оголошувати ціну, яку вони готові заплатити. За задумом організаторів, так повинен сформуватися ринок землі, який заохочує майбутню забудову та гарантує своїм власникам довгострокову цінність. Цікаво, що вже зараз користувачі висловлюють побоювання з приводу відсутності обмежень на висотність будівель – це може негативно позначитися на майбутній вартості землі.

  3. Нарешті, зовнішнє кільце буде віддано дистриктам, які можуть розташовуватися в декількох, не обов’язково дотичних, ділянках. Повний список дистриктів знаходиться на Github і займає три сторінки; в очі відразу кидаються такі округу як Battleground, Місто Хакерів, Світ Покемонів і безліч подібних речей.

Початковий вигляд Міста Генезису визначиться за результатами аукціону.

Читайте также:
Биткоин зайняв друге місце в конкурсі на «слово року» в Росії

Напередодні початку будівництва, команда проекту уклала партнерську угоду з платформою фріланса Ethlance: власники ділянок LAND можуть звертатися за допомогою в будівництві до фрілансерам
в області дизайну та 3D моделювання. Перші 20 кваліфікованих дизайнерів, зареєструвались на Ethlance з позначкою Decentraland Scene Developers отримають від Decentraland по 1000 токенів MANA кожен ($50 або вартість 1 LAND).

Згідно Дорожньої Карти
проекту, після тераформування настане наступний етап – Залізний Вік, в якому буде реалізована підтримка мультиплеєра і чат в реальному часі, а також різні скрипти. А повна підтримка віртуальної реальності з підключенням законів фізики стане можливою на наступному етапі Кремнієвого Століття, терміни якого поки не відомі.

Що буде з тими, кого не цікавить Decentraland

Якщо ще кілька місяців тому повідомлення про розгортання нових платформ викликали сплески ентузіазму, то тепер, на тлі Криптокотиков, вони, скоріше, вселяють побоювання. Незрозуміло, що буде з і без них переобтяженою мережею, при тому, що повноцінного вирішення проблеми масштабування поки не передбачається – немає навіть приблизних термінів запуску повноцінного протоколу Casper, не кажучи вже про шардинге.

Читайте также:
Петиція проти заборони криптовалютной торгівлі в Південній Кореї буде розглянуто урядом

Можливо, сайдчейны Plasma
зможуть тимчасово вирішити проблему, але додатків на їх основі поки теж немає, як немає і термінів запуску. Певного оптимізму додає той факт, що засновники Decentraland в минулому розробляли сервіс миттєвих платежів Streamium, так що, можливо, вони зуміють оптимізувати грошові потоки MANA c допомогою Raiden, однак, як згадувалося вище, LAND несумісні з цією мережею. Ну, а тим користувачам Эфириума, яких не цікавлять віртуальні світи можна тільки порекомендувати починаючи з 15 грудня уважніше відстежувати мінімальні пороги газу перед проведенням транзакцій.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: