Піраміда TON: навіщо потрібні чутки про причини блокування Telegram

Пирамида TON: зачем нужны слухи о причинах блокировки Telegram

Сьогодні вранці в рунеті широко поширилися чутки про «реальну причину блокування Telegram в Росії». Вона нібито полягає в бажанні творця месенджера Павла Дурова запустити на основі мессенджера «повністю неконтрольовану фінансову систему».

Про це в несподівано виявлений ЗМІ «листі колегам» заявив Роман Антипкін – співробітник 12-го центру ФСБ, що курує в тому числі питання СОРМ (оперативно-розшукових заходів, що проводяться в мережах зв’язку за допомогою технічних засобів). Витяг з листа, відправленого з адреси в домені 12center.ru нібито підписаної Антипкиным:

«Колеги, та історія взагалі не про ключі і тероризм. Паша Дуров вирішив стати новим Мавроді. Запустивши свою крипту, в Росії ми отримаємо повністю неконтрольовану фінансову систему. І це не біткойн для маргіналів, це буде просто, надійно і безконтрольно. Це загроза безпеці країни. Наркотики, обнал, торгівля органами піде через Пашину крипту, а він буде говорити: «Я ні при чому, забороніть слова, їх використовують терористи».

Справжність листа підтвердили неназвані «федеральний чиновник і топ-менеджер одного з операторів зв’язку». Однак сам Антипкін свою причетність до листа заперечує, кажучи «всі брешуть» і відмовляючись коментувати ситуацію.

Історія ICO Павла Дурова

У грудні 2017 року вперше з’явилася інформація про те, що творець Telegram готується випустити власну криптовалюту Gram. Потім були неофіційно опубліковані перші документи технічного опису майбутньої криптовалютной платформи TON (Telegram Open Network). Проект був докладно описаний у 132-сторінковому документі, підписаному Миколою Дуровим – технічним директором Telegram і братом Павла Дурова.

Читайте также:  У штаті Теннессі пенсійним фондам заборонять інвестиції в кріптовалюти

Творці мають намір інтегрувати платіжну систему на основі власного блокчейна TON з месенджером Telegram, а в перспективі впроваджувати її і в інші сервіси та соціальні мережі. За словами розробників, нова технологія буде здатна обробляти мільйони транзакцій в секунду. На початку 2018 року в ході двох закритих раундів ICO Дурови вже залучили $1,7 млрд від ряду інвесторів, у тому числі кількох російських бізнесменів.

Незабаром після появи інформації про плани по створенню кріптовалюти Gram та проведення ICO ФСБ подала позов в Таганський районний суд Москви з вимогою заблокувати Telegram в Росії з-за того, що Дуров відмовляється передати ключі для дешифрування листування користувачів.

Справа була розглянута в прискореному порядку і, незважаючи на протидію адвокатів Telegram, блокування вступила в силу 15 квітня. Однак, Telegram виявився «міцним горішком» і почав дуже швидко змінювати IP-адреси серверів, розташовуючи точки підключення на хмарних сервісах і популярних хостингах. У результаті до кінця дня 19 квітня в списки блокування Роскомнадзора потрапило понад 18 мільйонів IP-адрес, які в основному належать мереж Google, Amazon, Microsoft Digital Ocean, Hetzner та інших операторів. Однак Telegram у більшості користувачів продовжує працювати навіть без використання проксі і VPN, за рахунок вбудованого механізму розсилки настройок з’єднання. Ця «прихована війна», тим не менш, привела до недоступності в Росії великої кількості сайтів, що використовують сервіси перерахованих вище постачальників послуг. Подальші дії Роскомнадзора поки невідомі. однак очевидно, що масова блокування IP-адрес в даному випадку неефективна.

Читайте также:  Аналітик Уолл Стріт прогнозує широкі коливання биткоина в 2018 році

В потрібний час у потрібному місці

Виходячи з наявних фактів поява «викривального листа» вже не виглядає дивним, хоча дійсні причини його публікації залишаються в області припущень.

Висловлені в листі підозри в «будівництві піраміди» Павлом Дуровим виглядають не цілком обгрунтованими. Вже проведені раунди фінансування дозволили Telegram зібрати суму, більш ніж достатню для розвитку проекту, при цьому через легальну компанію, зареєстровану в SEC США, а сума поданих заявок більш ніж удвічі перевищувала схвалені 1.7 мільярда доларів. Тому, за останньою інформацією, проведення публічного ICO і збору коштів приватних інвесторів, ймовірно, не відбудеться. І тим більш безглуздим здається порівняння Дурова з Мавроді. Цілком очевидно, що проект TON не стане фінансовою пірамідою без реального продукту, і брати Дурови не зникнуть з отриманими мільярдами.

Побоювання ФСБ про створення безконтрольної мережі для незаконної діяльності також викликають сумніви, оскільки американські спецслужби попереджають подібні підприємства цілком ефективно, що випробували на собі Silk Road і його численні послідовники. Компанії TON Issuer Inc і Telegram Group Inc зареєстровані на Британських Віргінських островах, але збираються працювати і з громадянами США, про що говорить емісія цінних паперів через SEC. Отже, Росія не буде пріоритетним ринком для проекту.

Читайте также:  Секрет Google Home: голосовий криптовалютный помічник «Містер Сатоши»

Що стосується незаконного використання блокчейна, то для аналогічних цілей можна використовувати абсолютно будь-яку криптовалюту і месенджер з наскрізним шифруванням. Блокування месенджера Telegram практично ніяк не позначиться на розгортання і роботи проекту TON – хіба що трохи скоротить його законослухняну російську аудиторію, але не завадить злочинцям. І в ФСБ це прекрасно розуміють.

З урахуванням вищевикладеного, поява «листи Романа Антипкина» після проваленої блокування месенджера може бути викликано рядом причин, які не збігаються з його змістом. Можливо, ФСБ чи інші невідомі сили таким чином намічають шляхи відступу чи, навпаки, посилення політики регулювання інтернету в Росії. Про це ми дізнаємося з розвитку ситуації навколо блокування Telegram.

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.