Спам-атака на мережу Ethereum призвела до затримок транзакцій

Спам-атака на мережу Ethereum призвела до затримок транзакцій

Ветерани криптовалютного співтовариства добре пам’ятають серію спам-атак на мережу Биткоина в 2015-2016 роках, коли десятки і навіть сотні тисяч «сміттєвих» транзакцій заповнювали всі блоки, викликаючи затримки транзакцій звичайних користувачів і багаторазовий ріст комісій в мережі. Зараз подібні розваги в блокчейне Биткоина обходяться дуже дорого, але є й інший популярний блокчейн, також уразливий до подібних атак – це Эфириум.

Згідно з даними Etherscan, за 2 липня через мережу Ethereum вперше з початку року пройшло менше 500 000 транзакцій. До цього їх число було відносно постійним і становило близько 650 000 – 750 000 транзакцій на добу.

Виною тому стали раптово збільшені комісії, які в період з 30 червня по 2 липня досягли одного долара. Однак цьому передували певні події. А саме, починаючи з 30 червня розпочався спам мережі Ethereum. Спочатку винуватцем визнали токен GRAM – підроблений токен, що нібито належить ICO Telegram. Один з гаманців з монетами GRAM почав розсилати по одному токена на інші адреси в мережі. За добу було проведено близько 6000 транзакцій.

Але очевидно, що цього явно недостатньо для того, щоб вартість комісій виросла так суттєво. Незабаром стали з’являтися повідомлення про інших токенах, з гаманців яких ведеться така розсилка. На даний момент список розсилань токенів виглядає наступним чином: DATx, OCN, LET, ARP, NC, AIT, IONC, TBCoin, LXT, Drink, BRM, HPC, GRAM, EES, 3DB, SGCC, ICC. Відмінною особливістю всіх транзакцій є підвищена ціна газу – понад 400 gwei, і викликається функція drop().

Читайте также:
Південнокорейська корпорація Kakao створює блокчейн-платформу Ground X

Очевидно, що це не справа рук проектів, пов’язаних з цими токенами. Функція drop() реалізована у випадковому смарт-контракті, вихідний код якої на жаль не відображається. Швидше за все, це спланована атака на мережу, але її організатори та їх мотиви залишаються невідомими.

Деякі пов’язують проблему з голосуванням на біржі FCoin, раніше піддавалася критиці за використовувану нею модель «майнінг на торгових комісіях».

Як би те ні було, подібні епізоди в блокчейне Ethereum вже не рідкість. Минулого разу винуватцем такого інциденту була криптовалютная біржа Binance, яка витрачала під час відправки своїх транзакцій значно більше, ніж було потрібно. Тоді ситуацію вдалося вирішити за один день.

Незважаючи на те, що проблема останніх днів вже майже вичерпала себе, вартість транзакцій на момент публікації становить вже близько 0,5 долара, вона в черговий раз показала низьку пропускну здатність мережі, яка стає непридатною не тільки з-за надмірного навантаження, як це було у випадку з CryptoKitties, але в разі зловмисних дій, причому не вимагають суттєвих матеріальних витрат.

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.