У мережі DASH після оновлення багаторазово зросла кількість «покинутих» блоків

В сети DASH после обновления многократно возросло количество «брошенных» блоков

У мережі кріптовалюти DASH незабаром після виходу чергової версії гаманця Dash Core v0.12.2.2 виникла досить неприємна ситуація – майнеры почали повідомляти про багаторазове зростання кількості «кинутих» блоків (орфанов).

В результаті появи орфанов майнеры втрачають даремно всю роботу, витрачену на видобуток чергового блоку. При нормальній роботі мережі частка «кинутих» блоків як правило становить частки відсотка, зокрема, в мережі Dash їх зазвичай з’являється менше 5 штук на добу. Однак, з 27 по 29 грудня це число зросло у багато разів – так, 29 грудня з’явилося 54 орфана.

Проблема ускладнилася тим, що в останній час китайська майнинговый пул Antpool значно збільшив свої потужності, і навіть зміг отримати понад 50% хэшрейта мережі, що вкрай рідко відбувається в провідних криптовалютах (на момент публікації пул зберігає частку близько 50%). Тому, в співтоваристві з’явилися припущення, що пул намагається отримати контроль над мережею.

Виглядає це наступним чином: наприклад, P2pool знаходить блок і розсилає його по мережі. Через кілька секунд блок знаходить AntPool, але не включає блок конкурента в свою ланцюг. Завдяки перевазі в хэшрейте він швидше знаходить наступний блок, таким чином, отримуючи більш довгу ланцюг. У підсумку, перемагає блок Antpool, незважаючи на те, що P2pool знайшов блок раніше. Такий метод називається «егоїстичним майнингом» і може широко застосовуватися в тих випадках, якщо один з майнер (пулів) значно перевершує інших за хэшрейту.

Читайте также:
Nebula Genomics пропонує продавати дані про геномі за криптовалюту

Хэшрейт мережі DASH тільки за останні два місяці зріс більш ніж у 12 разів. І велика частина цього зростання припала на Antpool, так як його власник, компанія Bitmain, може підключати обладнання безпосередньо з заводу – значно дешевше і без витрат на логістику і посередників.

Одним з перших забив на сполох власник російської ноди P2Pool – протягом доби пулу вдалося добути 5 блоків, і всі вони виявилися «орфанами». Господар іншого пулу – Zpool – заявив, що просто прибирає DASH, поки проблема не буде вирішена.

Про ситуацію з орфанами відразу ж після її виявлення повідомили розробникам монети, проте, вони дві доби дистанціювалися від того, що відбувається, і тільки коли проблема стала очевидною всім, почали розслідування.

Ситуація розв’язалася досить швидко. Виявилося, що з якоїсь причини порушилася сумісність гаманців майнер з різними версіями. Тому, коли після виходу нової версії 19 грудня майнеры почали оновлюватися, виник конфлікт з Antpool та кількома іншими пулами, гаманці яких не були оновлені.

Читайте также:
Propy провела першу в США блокчейн-операцію з нерухомістю

Після того, як Antpool та інші пули на прохання розробників оновили гаманці і перезапустили сервери, проблема з поширенням блоків зникла. У даний момент розробники займаються пошуком причин події.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: