У ВР стурбовані багатомільярдним відшкодуванням ПДВ агрохолдингу “Кернел”

У Верховній Раді занепокоєні надзвичайно великими сумами бюджетного відшкодування ПДВ агрохолдингу “Кернел”, проте зробити нічого не можуть, бо не вистачає голосів змінити законодавство. Про це у коментарі повідомив член Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Петро Юрчишин.

З початку року “Кернел”, серед бенефіціарів якого є народний депутат Віталій Хомутинник, отримав близько 5 млрд грн.

“5 млрд грн – це не просто великі, це надто великі гроші. Ви ж знаєте, що він (Хомутинник – ред.) сьогодні є переробником. І це повернення ПДВ, і тут нічого не можна зробити. Ми правда не проти щось зробити, але, на жаль, голосів не вистачило.

І він (Хомутинник – ред.) сьогодні у виграші, а всі аграрії – у програші. Тому виходить так, що у нас виживають ті, хто спритніший”, – сказав Юрчишин.

Раніше повідомляв, що з приходом Хомутинніка в компанію в 2015 році, відшкодування ПДВ “Кернел” збільшилась на 228%. Та й сам нардеп не приховує поєднання депутатства з бізнесом і зізнається, що залежимо від своїх компаній.

Читайте также:  Видобуток вугілля в Україні скоротився вдвічі

“Я, чесно кажучи, людина залежна від тих підприємств, які є в декларації”, – заявив він раніше ЗМІ.

Відзначимо, що мова йде про 39 компаніях, у тому числі кіпрських, зазначених у декларації нардепа.

Втім, незважаючи на такі одкровення депутата, Національне агентство з питань запобігання корупції, яке покликане виявлять конфлікти інтересів у чиновників, не змогло виявити їх у Хомутинніка.

Звернення про відповідної перевірки в антикорупційне відомство подав заступник регламентного комітету Верховної Ради, народний депутат від “Радикальної партії Олега Ляшка” Олег Купрієнко.

Він просив НАПК проаналізувати діяльність нардепа в парламенті на предмет лобіювання власних бізнес-інтересів.

Але в НАПК відповіли буквально наступне: “За результатами обробки депутатського звернення фактів порушень народним депутатом України Хомутинніком Ст. вимог Закону України “Про запобігання корупції” щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при обставинах, зазначених у повідомленні, не встановлено”.

У той же час, за оцінками експертів, НАПК за весь час свого існування не провело жодних фундаментальних досліджень способу життя чиновників.

Читайте также:  До бюджетів територіальних громад Кіровоградської області надійшло 64,4 млн грн акцизного збору

“Ні по одному з чиновників, починаючи від Президента і закінчуючи нардепами, НАПК не застосовувала ключову форму перевірки – четверту. Вона передбачає не паперовий, а фактичний аналіз способу життя чиновників і його зіставлення з даними декларації.

Справа в тому, що НАПК має повне право виїжджати додому до декларантам, дивитися, на яких авто їздять рідні чиновників, як живуть їхні діти. Тому всі перевірки НАПК сьогодні мають виключно паперово-політтехнологічний характер”, – сказав політолог Руслан Бортник.

Источник

Залишити коментар